Kurbana Yaklaşım/İlk Konu/GoldStroke

5 Ocak 2013
101
0
C:\WINDOWS\system32\
Selamün Aleyküm
السلام عليكم

Arkadaşlar ilk konumu Sosyal Mühendislikte Açmayı Düşündüm.

Ve inşallah Paylaştıgım bilgiler yararlı olur.

Sosyal Mühendislikte Kurbana Yaklaşımın çok önemli oldugunu düşünüyorum.
İlk olarak Reelde tanımadıgımız bir insanı sadece sanal alemde sosyal mühendislik kullanarak Hacklemenin çok zor oldugunu hatta yapılamayacagını tahmin ediyorum.
Kurbanla bir arkadaşlık kurmanız işlerinizi cok kolaylastıracaktır.
Arkadaşlıgımızı kurduktan sonra direk bilgiye gitmek biraz zorlayıcı olur ve kurbanı şüpheye düşürür. Bunun için kulagımızı ters taraftan tutmak gibi uzun bir yol izlemeliyiz.

Örnek: Gecen Yıl okulda arkadaşlarımla bir iddaaya girdik.
Sen şunun hesabını hackleyemezsin gibi bir idda.
Kurban icine kapanık ve şüpheci bir kişiydi.

Kurbanla Samimiyetimi ilerletdim ve ona karşı küçük jestlerde bulunarak güvenini kazandım.
Başka sınıftan arkadaşlarımla konuşarak onunla kavga etmelerini istedim.
Kavgada onu arkama almam korumam onda büyük bir izlenim yarattı ve bana olan güveni arttı.

1 Hafta Sonra kurbanla tamamen kanka olmustuk diyebilirim .
Güveni kazandıktan sonra geriye pek birşey kalmamıstı zaten.
Hedefim kurbana bir server atıp bilgilerine ulaşmaktı.
şüphe cekmemeliydim.
Kurbandan Flasbellegime bir oyun atmasını istedim .

Serverimin Kurbanın Dikkatını cekecek bir dosyadan oluşması bunun ona olan merakını artıracaktı ve sadece meragı yüzünden olsa bile dosyayı acacaktı.

Kurban LFS hastası sayılabilirdi.
LFS de 6 Kol Jant diye bir server oluşturup flashbellegime yerleştirmiştim.
Ve bir tane Shoplu Fotograf bu işi kolaylastırmamı sagladı.
6Kol Jantı olan bir Araba resmini görünce iyice gaza gelmiş olmalıki maillerin gelmesi pek gecikmedi.

Şimdi geriye püf noktalar kalmıstı kurbanın bana olan güvenini yıkmamalıydım.
Bunun icin başka bir arkadaşımla konustum ve kurbanın bilgilerini ona verdim.
Kurbanın benden şüphelenmemesi icin olayın olacagı gün sürekli onunla birlikte olmalıydım. Bu şekilde benim yapmıs olamayacagımı düşünürdü

Bir Cumartesi günü herşeyi hazırlamıstım kurbanı ve diger arkadaşımı.

Arkadaşım akşam vaktine dogru hesapların tüm bilgilerini degistirecek. ve iş bitiminde beni telefondan caldıracaktı..

Sabahtan Akşama kadar güzelce eglendik kurbanla akşam 5.30 gibi telefonum calmıstı .
Ve kurbanı internet kafeye gotürdüm beni ***** oyununda yenemiyecegini iddaa ettim.
5.40 gibi internet kafeye gittik .
Oyunda bilerek yenildim.
Bu sefer Facebook üzerinden bilardo oynamayı teklif ettim .
Facebook' a giriş yapmaya calıstıgında hesabının calınmıs oldugunu farketti.
Ve zerre kadar şüphe duymadı benden .

Sonuc olarak iddayı ben kazandım..

Yani sizlere demek istedigim. Her insanın kişiligi farklıdır.
İlk olarak Kurbanınızı cok iyi tanımanız nelerden hoşlandıgını bilmeniz ve ruh hali size cok sey kazandırır.

Kurbanınızın Güvenini Kazandıgınız anda Şifresini almak pek vakit almaz.

Umarım İşinize yarayacak bir örnek olabilmiştir.

Son düzenleme:

Webservant

Uzman üye
9 Nis 2012
1,434
0
İstanbul
:D öyle bişeyi bana biri yapsa döverim lan onu kulak memsinden tavana asarım :D bide senin yüzünden adam kimseye güvenemeyecek idda uğruna arkadaşının güvenini kazanıp onu arkadan vurmak iyi değildir :D diyeceksin napalım sosyal mühendislik diyeceksin ama sm sana güveneni arkadan vurmak değildir

5 Ocak 2013
101
0
C:\WINDOWS\system32\
Umarım iddianın sonucunda bu kadar zahmete değecek bir şey elde ettin :)
Ettim kardeş Zaten Çok Önemli Bir Konu Olmasaydı bu kadar ugrasmazdım

Ne Mühendislik Miş Ama Helal Be

Eyvallah Kardeşim Sagol.

iddia da olsa o seni arkadaşı hatta kankası olarak biliyordur bunu yapmamalıydın bence

O kadar Fazla bir Samimiyetim Olmadı Sonuçta Hem aramızda Başka bir konu Olmasa Yapmazdım Sadece Sebeb İddaa degil .

:D öyle bişeyi bana biri yapsa döverim lan onu kulak memsinden tavana asarım :D bide senin yüzünden adam kimseye güvenemeyecek idda uğruna arkadaşının güvenini kazanıp onu arkadan vurmak iyi değildir :D diyeceksin napalım sosyal mühendislik diyeceksin ama sm sana güveneni arkadan vurmak değildir

O İnsanı sen Tanısaydın Bu kadar emin konusmazdın masum olan insanlara kesinlikle böyle birşey yapmam zaten. Masum olmayan şerefsizlere yani

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.