KVKK, ISO 27001 ve Bilgi Güvenliği Hakkında

redblue58

Katılımcı Üye
26 Ocak 2008
910
2
İzmir
Merhaba,

Son dönemlerde firmalar için önem kazanan bir konu... KVKK uyum süreci, ISO 27001 ve BGYS hakkında süreçler hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?
ISO 27001 alımı yapılırken sektör farklılıklarından dolayı istenilen belgeler değişiyor mu?
BGYS evrak listesi belirli midir ?
KVKK uyum sürecinde yatırım yapılması gereken noktalar ve standartlar nedir ?
BGYS'de yönetim süreçleri neye göre belirlenir ?
Disk imha süreçlerinde kayıt alımı standartları nedir ?
KVKK çerçevesinde belge ibraz eden kişinin veri silme , veri anonimleştirme ve veri parçalama süreçlerindeki etken nedir ?

Not : Lütfen bu konuyu yazınca google kısmına girip " ISO 27001 belgeleri , ISO 27001 nasıl alınır, BGYS belgeleri, KVKK süreçleri " gibi aratma yapıp sitelerdeki cevapları lütfen paylaşmayınız. Zaten bu kısımlar araştırıldı ancak daha uç bilgiler kısmında ben bilgisi olanlardan yazmalarını rica ediyorum. En azından bu kısıma gelmiş kişiler içinde yardımcı olacaktır. Saygılarımla...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.