Laptop a cd siz format

Xamfuu

Üye
1 May 2016
198
0
istanbul
öncelikle SelamınAleyküm bende bir adet2 gb ram 256 mb ekran kartı 32 bit işlemci bir laptop var öyle böyle değil aşırı kasıyor virüsde olabilir bir çok dosya var ve ben cd siz nasıl format atabilirim windows8 şimdiden teşekkürler

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Usb ile atabilirsin kardeşim

hangi işletim sistemini atacaksan o sistemin iso dosyasını internetten indir ve rufus ile usbye yazdır sonra format atarsın

nasıl atıldığını bilmiyorsan internetten bakabilirsin

plas1211

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
888
0
Wintofromusb programı ile usb'ye windows'u yerleştirip format atabilrisin.

Öneri: O bilgisayara windows 8 ağır :) xp falan kur. Rahat edersin.

BoGande

Yeni üye
6 Ocak 2016
27
0
Türkiye
https://rufus.akeo.ie/

Buradan portable version indir. Masaustu de bir klasör aç ve içine yapıştır .

Sonra .İSO formatın da temiz , uygun gördüğün windows sistemini indir. ( Benim tercihim linux " oyun oynamıyor isen ")

*Sonra programı " rufus " programı aç
*ardından programın orta kısmın sağında yer alan dosya seçmek için " disk " e benzeyen icon tıkla
*oradan .İSO formatındaki dosyayı seç ve tamam de
* sonra işlemi başlat
*işlem bitince en altta hazır yazar , o yazıyı görünce " en alttan görev çubuğunda yer alan " usb iconuna sağ tıkla ve usb güvenli çıkar de ( saat fln var ya oradaki " usb " iconu )
*ardından pc kapat. usb tak ve pc aç ve açarken bios ayarlarını açıp usb'ni bulup boot et
sonrası kolay artık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.