Laptop çalışıyor görüntü gelmiyor ?

ossolmaz001

Yeni üye
1 May 2014
46
0
toshiba marka bir Laptop ım var win8 açılırken toshiba yazısı çıkıyor ancak daha sonra siyah ekran geliyor fan sesi duyuluyor ama herhangi bir hareket yok yardımcı olur musunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

ADALİEA

Katılımcı Üye
17 Tem 2013
509
0
toshiba marka bir Laptop ım var win8 açılırken toshiba yazısı çıkıyor ancak daha sonra siyah ekran geliyor fan sesi duyuluyor ama herhangi bir hareket yok yardımcı olur musunuz
Aşırı yüklenmen bilgisayarın ısınmış olabilir soğuyunca aç yine aynı hatayı alırsan laptop'u şarjda olmazken bataryayı bir anda çıkar düzelecektir.

ossolmaz001

Yeni üye
1 May 2014
46
0
Aşırı yüklenmen bilgisayarın ısınmış olabilir soğuyunca aç yine aynı hatayı alırsan laptop'u şarjda olmazken bataryayı bir anda çıkar düzelecektir.

Teşekkür ederim evet çok ısınıyor ama sabah bıraktım soğusun diye akşam açtım yine açılmadı güvenli modda açılıyor bios ekranı boot ekranı açılıyor sadece windows kendini başlatmıyor bataryayı çıkarıpda denedim olmadı sinir oluyorum teknik servisi aradım diyo buraya getirin telde söyle diyorum buraya getirin bilmiyoruz diyorlar daha çok çözüm öneriniz varsa yazarsanız sevinirim
Ramazanınız Mübarek Olsun.

26A

Katılımcı Üye
3 Haz 2015
532
0
28
Erzurum
Muhtemel son yaptığın herhangi bir işlemden dolayı bu hatayı alıyorsun. Ekran fare imlecini görüyorsan bir 10-15 dakika bekle açılacaktır. Eğer açılmazsa bilgisayarını güvenli modda aç veyahut kurtarma seçeneklerinden komut istemini aç ve sonrasından sırasıyla aşağıda yazdıkları yaz/uygula:
C:
CD WINDOWS
DEL PREFETCH
Son kodu uyguladığınıda sana bu klasör silinsin mi diye soracak evet diyerek yanıtla. Sonrasında cd.. yaparak c: anadizinine tekrar dön ve aşağıdaki kodu gir:
CHKDSK /R

Bu kodu girdikten sonra senden bir kaç onay isteyecek onları onayla. Bilgisayarının hızına göre 10-15 dklık bir tarama işleminin ardından sorunun çözülmüş olacaktır.

ossolmaz001

Yeni üye
1 May 2014
46
0
Muhtemel son yaptığın herhangi bir işlemden dolayı bu hatayı alıyorsun. Ekran fare imlecini görüyorsan bir 10-15 dakika bekle açılacaktır. Eğer açılmazsa bilgisayarını güvenli modda aç veyahut kurtarma seçeneklerinden komut istemini aç ve sonrasından sırasıyla aşağıda yazdıkları yaz/uygula:
C:
CD WINDOWS
DEL PREFETCH
Son kodu uyguladığınıda sana bu klasör silinsin mi diye soracak evet diyerek yanıtla. Sonrasında cd.. yaparak c: anadizinine tekrar dön ve aşağıdaki kodu gir:
CHKDSK /R

Bu kodu girdikten sonra senden bir kaç onay isteyecek onları onayla. Bilgisayarının hızına göre 10-15 dklık bir tarama işleminin ardından sorunun çözülmüş olacaktır.

teşekkür ederim deneyeceğim az sonra şuan güvenli modda dosyaları yedekliyorum inşallah olur

Biruni

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
263
1
Benim bilgisayar bi ara 30dkde açılıyodu yani bekleye bilirsin yada son zamanlarda bir şey indirdiysen o hata verdiriyor olabilir güvenli modda silebilirsin yada kurtarma ekranından geriye gidebilirsin :D

wATAN28

Kıdemli Üye
22 Haz 2015
2,198
0
Kardeşim diğer,şeyleri bilemem ama bilgasayırının ısınması fanın içindeki tozlardan kaynaklanıyor en kısa zamanda temizlemeni öneririm

ossolmaz001

Yeni üye
1 May 2014
46
0
Aynı sorunla yakın bir zamanda karşılaştım. :RpS_wink: Lütfen işlemi yaptıktan sonra bilgilendirin.

Malesef olmadı açılmadı yine anlamıdığım şey güvenli modda açılıyor bios ekranı boot ekranı açılıyor ama normal windows açılmıyor bu arada çok ısınmaya başladı format mı atsam başka fikri olan ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.