Donanım Laptop Fanı

codexhuntress

Yeni üye
29 Şub 2020
43
0
Bilgisayar Excalıbur oyuncu bilgisayarı olmasına rağmen Laptop fanı oyun oynarken çok fazla ses çıkarıyor. Bilgisayarda sürekli olarak çalışmaya devam eden çeşitli işlemleri sildim işlemciyi sürekli kullandığından dolayı ama hala devam ediyor ne yapmalıyım?

'Leroy

Kıdemli Üye
30 Tem 2016
2,610
6
Rivia
Peki başka bir yolu var mıdır?

Çalışıyorsa, gürültüsüne çok da takılmayın... Çok rahatsız oluyorsanız, normal kullanımda olmasın istiyorsanız, güç tasarrufuna alın laptopun güç planını, sıradan kullanımda performans için çabalamaz, fanı da kullanmaz. Onun dışında ses olarak bir şeye çarpma, takılma, tıklama, sürtme gibi sesler değilse eğer hiçbir şey olmaz.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
leptop yükte ısınmayı atmak için mecbur fanları son devire rpm çıkartır , boşta bu fan deviri düşük tutar, fan rpm ayarlarını ona göre ayarlayın monsterde vardı arayüz programı onla ayarlanıyordu senin leptopta programı varmı bilmiyorum , fanları yaglı kontaj sprey ile temizleyin , işlemci ve ekran kartı termal macun yenileyin garanti varsa garantiye gönderin ilk yoksa kendiniz yapın, benim leptopta garanti yok , boşta 1700 rpm oyunda 1800 rpm fan leptop içindeki ısıyı atacam diye mecbur rpm artırıyo,benimki tek fan samsung marka amd işlemci ati ekran kartı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.