laptop fiş sorunu

25 Haz 2016
133
0
TRDTİDTAN
Beyler s.a. benim bir laptopum var su icmeye giderken fisine ayağım değdi kapandı suan fisi takinca hic isik yanmıyor batarya takinca sadece isik yaniyor ama fan dönmüyor ekranda gelmiyor çıldırmak üzereyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

resilevil

Katılımcı Üye
3 Nis 2016
601
0
TR
Malum şarj adaptörü kablosu 2 parçadan oluşmaktadır. Adaptörün bir tarafını prize, bir tarafını bilgisayara ve ikisinin ortada bir bağlantısı vardır. Ayağınızla takıldığınız da işte bu bağlantı noktasını çıkarmış olabilirsiniz. Orayı kontrol etmenizde fayda var.

ugur010

Üye
10 Tem 2014
105
1
kardeşim şarj ucunu volt metre varsa Ölçmen lazım eger yok ise 19 / 20 v arasında 4 5 amperdir sadece diline değdirirsen dilini hafif tetikler korkmana gerek yok . egerki oraya kadar geliyorsa Laptop'un şarj soketinin Lehimlerini attırtmıssın .

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Laptop bataryadayken çalışmıyor sadece ışıklar yanıyor fişde iken hiç çalışmıyorsa muhtemelen anakart arızasıdır diye düşünüyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.