Laptop Hakkında

Taurine

Üye
19 Nis 2016
133
0
İstanbul
Arkadaşlar Merhaba
Bilgisayar hakkında pek bi bilgim yok o yüzden buraya size danışıyorum, yardımcı olursanız çok memnun olucam..
Yaklaşık 10 yıllık bir bilgisayarım var özelliklerini jpg şeklinde ekte atıyorum, sizlere sormak istediğim şey; ben bu bilgisayara ram, ekran kartı, işlemci vs.. değiştirip takabilir miyim?
Yapabilirsem ne şekilde olması gerek dediğim gibi herhangi bir bilgim yok rica etsem yardımcı olur musunuz almam gereken ramlar markalar vs..
Şimdiden Teşekkür ediyorum

5aQloz.jpg

Özellikler için:
5aQloz.jpg
buradan ulaşabilirsiniz
Yükseltmek istiyorum pc yi fakat öğrencilik haliyle yeni bilgisayar biraz zor görünüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

SondareX

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
272
0
Dünya
Laptoplara ekran kartı takılmıyor benim bildiğim çeviriciyle takabiliyorsun oda her anakarta uyumlu olmuyor. ram olur heralde işlemcide olur ama ekran kartı dediğim gibi

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Dostum bu bir bilgi paylaşma,öğretmeyle ilgili konu olmamasına rağmen çok gereksiz renkler ve büyüklükler kullanıyorsun şahsi fikrimce. Görüntü kirliliği yaratmadan da sorabilirsin öyle de anlıyoruz ^_^

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
öncelikle merhaba ramleri değiştirebilirsiniz ve HDD ancak anakart çok eski mesela DDR3 ona uygun ram bulmanız zor olur eğer oyun oynuyacaksan güzel bir kasa topla örneğin 3000 4000 e toplanabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.