Laptop Harddisk

ImPaRaTooR

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
589
0
İstanbul
Laptop bozuldu, windows yükleniyor da kalıyordu. Tamire yolladım yedek alıp format atılsın diye. Meğer açılmama sebebi harddisktenmiş. "Re... bişey bişey oldu" eskisi gibi verim alamazsın harddisklerin de ömrü var dedi. Re... Reflor mu ne bişey oldu dedi tam adı neydi?

SANIRIM her harddiskin belli miktarda veri silme yazma sınırı var. Her veri sildiğinde 0 kalacak şekilde silinmiyor kalıntıları kalıyor belli bi yıl sonra da silecek yeri kalmıyor.

Adam yalan söylememiştir değil mi? Birde bozulduysa yedeklerini alma şansım var mı? Yedeklerini alıcam başka harddisk alıp ona aktarıcam?

qunJacks

Uzman üye
17 Ocak 2016
1,297
3
Diyarbakır
Laptop bozuldu, windows yükleniyor da kalıyordu. Tamire yolladım yedek alıp format atılsın diye. Meğer açılmama sebebi harddisktenmiş. "Re... bişey bişey oldu" eskisi gibi verim alamazsın harddisklerin de ömrü var dedi. Re... Reflor mu ne bişey oldu dedi tam adı neydi?

SANIRIM her harddiskin belli miktarda veri silme yazma sınırı var. Her veri sildiğinde 0 kalacak şekilde silinmiyor kalıntıları kalıyor belli bi yıl sonra da silecek yeri kalmıyor.

Adam yalan söylememiştir değil mi? Birde bozulduysa yedeklerini alma şansım var mı? Yedeklerini alıcam başka harddisk alıp ona aktarıcam?

Deforme demiş olabilirmi aceba

windows39

Üye
11 Ara 2015
234
0
Ankara
Kartını değiştir dene bana da aynısını dediler aynı hdd buldum aldım üstündeki kartlarını değiştirdim sorunsuz 14 yıldır çalışıyor . ama değerli bilgilerin yoksa git ssd al tak ben dvd bölümünü söktüm hdd ordan bağlıyorum lazım oldukça. Şuan ssd aldım 110 liraya gayet hızlı şekilde kullanıyorum .

ImPaRaTooR

Katılımcı Üye
14 Eki 2012
589
0
İstanbul
Kartını değiştir dene bana da aynısını dediler aynı hdd buldum aldım üstündeki kartlarını değiştirdim sorunsuz 14 yıldır çalışıyor . ama değerli bilgilerin yoksa git ssd al tak ben dvd bölümünü söktüm hdd ordan bağlıyorum lazım oldukça. Şuan ssd aldım 110 liraya gayet hızlı şekilde kullanıyorum .

Bende harddisk almayı düşündüm baktım 500gb 200tlye var. Daha demin paylaştım ssd tavsiye ettiğin bi ürün atar mısın? Birde daha demin konu paylaştım bakar mısın ordaki iş görür mü

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.