Laptop ile ilgili acil !

kolboy

Katılımcı Üye
15 Ağu 2008
586
3
Selam aleyküm beyler bi bakın fotoya PC'ye içki döküldü içine bi kere açıldı sonra açılmadı !!

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Muhtemelen anakartta hasar vardir ama arkadaşin da dediği gibi hdd de de arıza olabilir nereye döküldüğü önemli. Birde İçki ne zaman döküldü biraz kurudumu yani kurumadiysa bir süre sonra düzeledebilir.

Nacerme4

Üye
6 Tem 2015
158
0
Karabük
Kardeşim bilgisayar bir kere açıldı dahada açılmadı diyorsun laptopu yada bir bilgisayarı ilk başta açtıgın zaman bios devreye girer ve bilgisyarını taramaya başlar tradıgı şeyler ise hardware dir. donanımıdır en fak bir arızasında bile işletim sistemine geçmesine izin vermez arkadaşların dedigi üzere anakartta yada donanımsal parçalarda sorun olabilir hdd sorun olucagını düşünmüyorum döktügün içki hdd bozucak kadar olamaz hdd genellikle darbe alındıgı zaman bozulur hdd bölümünü yumrukladıgın zaman falan benim fikrimce ram de bir sorun meydana gelmiş olabilir ram lerini çıkar tak bir onlarla oyna ve laptopunun içinde tüm kabloları tek tek çıkar tak kablodan kastım laptopta bulunan pinleri çıkar tak işte inşAllah anakart gitmemiştir sen ram leri oyna ama bir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.