Laptop Isınıp Kendi Kendine Kapanıyor

ProHacker4

Uzman üye
2 Kas 2012
1,193
0
Merhaba arkadaşlar benim sorunum Laptop aşırı ısınıyor ve aniden kendi kendine kapanıyor. Zaten özellikleri falan kötü bir laptop. Bahsedeyim.
4GB RAM
256 MB Ekran Kartı :)
320 GB HDD :)
ATI RADEON 3200 HD
İşte baya kötü özellikleri olsun THT ye giriyor. Evet ısınınca kapanıyor. Soğutucu aldım 1 ay falan kapanmadı. Sonra yine kapanmaya başladı. Yardımcı olursanız memnun olurum.

KATAR

Uzman üye
22 Nis 2012
1,306
0
THT
ah ah o sorundan 2 ay çektim özellikle yaz aylarında ama sonradan deneme yanılma yöntemi ile çözdüm
sorunun sebebi bilgisayarın hava tahliye çıkışının tozla kaplı olmasıymış.
Çözüm:
1)Bilgisayarın büyük fan (sol taraftaki) tahliye kısmına fön makinesi veya bir hava kompresörüyle güçlü soğuk hava üfle ikiside yoksa nefesinle üfle.
bu sorunu çözmesse
2)Laptop soğutucusu alarak kesin çözüme ulaşabilirsin(yüksek üflemeli dikeylerden)
Teşekkür butonu yeterli

turanvrl

Üye
28 Tem 2013
208
0
Antalya
k6kdUJa.png

şöyle bir laptop masası yap altınada 2 tane fan koy 12V luk adaptöre bağla serinşetsin. birde altını aç temizle .

25 May 2013
51
0
Ben bi yol biliyorm %100 türk koltuğa bir yastık koy yastığın altına bi vantilatör koy onun üstüne laptop'u koy :ASD:AS:d böylelikle hem soğur hemde paran cebinde kalır :D

WOLSİN

Katılımcı Üye
21 Ara 2010
553
0
32
ADANA
içini açabiliyorsan aç ve hava kompresörü ile iyice temizle.özelliikle işlemci taraflarını. fanları da yağlarsan bi nebze çözebilirsin. yine devam ediyorsa bilgisayarın elektrik aksamında bir sorun vardır. teknif servise ***ür batarya,adaptör,dc girişi falan kontrol ettir

yasin0233

Katılımcı Üye
5 Eki 2012
569
0
Mersin
Merhaba arkadaşlar benim sorunum Laptop aşırı ısınıyor ve aniden kendi kendine kapanıyor. Zaten özellikleri falan kötü bir laptop. Bahsedeyim.
4GB RAM
256 MB Ekran Kartı :)
320 GB HDD :)
ATI RADEON 3200 HD
İşte baya kötü özellikleri olsun THT ye giriyor. Evet ısınınca kapanıyor. Soğutucu aldım 1 ay falan kapanmadı. Sonra yine kapanmaya başladı. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Kardeşim Fan Yanmıştır Bilgisayar Hastanesine ***ür Yenisini Taktır eğer Taktırmak İstemiyorum Dyorsan...Soğutucu Var 20-30 Tl ye Alabilirsin...

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
1-rahatça hava alacak şekilde laptopu yükselt.
2-laptop soğutucusu alabilirsin.
3-fanı temizle. ondan ısınıyor olabilir.
4-buz dolabına at biraz beklet çıkardığın zaman 15 dakika işini görür :D

BlackWhitexx

Kıdemli Üye
3 Tem 2013
2,789
0
Ben bi yol biliyorm %100 türk koltuğa bir yastık koy yastığın altına bi vantilatör koy onun üstüne laptop'u koy :ASD:AS:d böylelikle hem soğur hemde paran cebinde kalır :D

çok faceye girme :) :)

kardeş senin sorununa gelince tamamen ısınmadan kaynaklı bi aralar banada oluyordu. içini iyice temizlettir pc çok ısınınca yani belli bi sıcaklığa geldiğinde kendini resetler ben pc ciye dedim böy böle oluyo die pc yi temizlemedi onun yerine reset atmasını kapadı yani güvenliği sonra ekran kartı yandı :)

The Clash

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
338
0
İzmir
Kapanmasının nedeni şu: Pc özelliklerinden çok ısınmasıyal ilgili. Normal bir laptop fanı belli bir noktaya kadar güzel bir şekilde soğutur fakat yaz sıcaklarıyla birlikte var olan fan yetersiz kalıyor. Bunun için KATAR kardeşimin söylediği gibi fana bir fön makinesi tut. Ayrıca hemen bir soğutucu alsan çok iyi olur. Açtığım konudan soğutucu önerilerine bak istersen :)

Konu: http://www.turkhackteam.net/tht-yardim-merkezi/909551-sogutucu.html

Son düzenleme:

kaptan5467

Katılımcı Üye
6 Kas 2007
354
5
Sakarya
Öncelikle Garantisi yoksa Makineni parçalaman lazım. İşlemci etrafında kalan tozları dişi fırçası ile temizle İşlemci üzerine termal macun sür Hava kanallarında toz olmadığından emin ol Dizüstü dediklerine bakma Diz üzerinde kullanarak kanalları kapatma Soğutucu Kullan xigmatek sheild Markasını tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.