Donanım Laptop Şarjı Bitmek Üzereyken Kapandı ve Açılmıyor Ne Yapabilirim?

YSUFKIBAR

Yeni üye
2 Şub 2022
24
11
Ötüken
Asus Rog Strix G15 model bir laptopum var. Dün gece şarjı bitmek üzereydi, kapatım yerine koymuştum. Sabah kalktığımda hiçbir şekilde açılmıyordu. Bataryayı söküp güç tuşuna basılı tutum ve tekrar taktım fakat fayda etmedi. Sizce sorun nedir ve nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. (kyk yurdunda kalıyorum ve 3 hafta sonra memlekete döneceğim için en azından şimdilik servise göndermek istemiyorum, gönderirsem garanti kapsamına girer mi ?)

Bataryanın ortasında + - yazan bi yer vardı oradan bir kablo bağlanıyordu anakarta ve kenarında battery yazıyordu söküp takmam gereken yer orasımıydı emin değilim

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,141
358
Asus Rog Strix G15 model bir laptopum var. Dün gece şarjı bitmek üzereydi, kapatım yerine koymuştum. Sabah kalktığımda hiçbir şekilde açılmıyordu. Bataryayı söküp güç tuşuna basılı tutum ve tekrar taktım fakat fayda etmedi. Sizce sorun nedir ve nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim. (kyk yurdunda kalıyorum ve 3 hafta sonra memlekete döneceğim için en azından şimdilik servise göndermek istemiyorum, gönderirsem garanti kapsamına girer mi ?)
selamlar
Bilgisayara Güç mü gelmiyor (güç tuşuna basınca) fanlarda çalışmıyor mu yoksa Ekran mı gelmiyor acaba Bios ekranına girmeye çalıştınız mı?

YSUFKIBAR

Yeni üye
2 Şub 2022
24
11
Ötüken
bataryayı çıkarıp denemişsiniz o da fayda etmemiş demek ki anakartta bir problem var o da garanti kapsamına girer (eğer sıvı girmesi,yere düşürme gibi) bir durum yoksa yollayın servise ücretsiz şekilde yapıp geri göndereceklerini düşünüyorum.
Memlekete döndüğüm zaman göndereceğim servise. Teşekkür ederim yardımın için.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar

eğer içerisinde güç birikimi olmuşsa bunu adaptör ve batarya ile cihaz bağlantısını kestikten sonra bir kaç kere arka arkaya basını ve 4.seferde biraz basılı kalın bu sayede içerisinde ki gücü atacaktır eğer işe yaramazsa adaptörü ölçme şansınız varsa ölçünüz değerleri buraya yazınız hiç elektrik gelmemesi anakartta kısa devre olmuş ihtimalini'de doğruyor bilginize.

İyi Forumlar

YSUFKIBAR

Yeni üye
2 Şub 2022
24
11
Ötüken
Merhabalar

eğer içerisinde güç birikimi olmuşsa bunu adaptör ve batarya ile cihaz bağlantısını kestikten sonra bir kaç kere arka arkaya basını ve 4.seferde biraz basılı kalın bu sayede içerisinde ki gücü atacaktır eğer işe yaramazsa adaptörü ölçme şansınız varsa ölçünüz değerleri buraya yazınız hiç elektrik gelmemesi anakartta kısa devre olmuş ihtimalini'de doğruyor bilginize.

İyi Forumlar
Arka arkaya bastıktan sonra basılı tutma işlemini yaptım fakat fayda etmedi. Maalesef adaptörü ölçme imkânım yok, her türlü servise göndermem gerekicek sanırım.
Yardımınız için teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.