Laptop soğuk ama programda cpu 80derece gösteriyor yardım

HcckeR

Yeni üye
20 Şub 2016
24
0
Selamun Aleyküm arkadaşlar ısı ölçer program ile baktığımda cpu 80derece gözüküyor ama laptop soğuk neden olabilir acaba ?

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
laptop soğuk dediğin şey dış kasadır. Dış kasanın işlemciyle bi bağlantısı sözkonusu değil. Yani işlemci yansa bitse dış kasada bir ısı hissetmeyebilirsin. (Her model için geçerli değil ama çoğu modelde böyle). Tabi bir ihtimal olarak işlemci sıvısının işini göremez duruma gelmiş olma ihtimalide var. Önceden böyle değilde yeni oldu ise garantisi varsa garantiye göndermen yoksa bi tamircide temizlettirmen faydalı olacaktır.

HcckeR

Yeni üye
20 Şub 2016
24
0
Şöyle söyleyebilirim Dün 95 Derece gösteriyordu ama dış kasaya el vurunca yakıyordu temizlettirdim termal bakımını yaptırdım şimdi elimi dokundurduğumda hiç ısı yok ama 80derece gösteriyor ?.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.