laptop um açılmıyor yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Guardian1228

Katılımcı Üye
7 Ocak 2012
347
0
PC CİTY
arkadaslar aksam laptopumu normal bi sekilde kapattım sabah açtıgımda hiç bir ışık veya fan calışmıyor anakartı yandığını duşunuyorum durduk yere anakart yanar mı ?

Okan Matra

Uzman üye
4 Şub 2012
1,056
0
İstanbul
Saçma Sapan Yorumlar Atmaynız Ayrıca Yanabilir Çok Kullanıyorsanız Gerçi Ben 10 Saat Kullanıyorum 3 Yıldır Sorunum Yok Acer Muhtemelen Parçalarındandır Güvenilir Bir Tamirciye ***ür Derim

XoXo61

Yeni üye
17 Eyl 2012
22
0
arkadaşım laptop sa eger aküsü bitimiştir bi fişe tak :D şaka biyana herşey olabilir akün omru bitmiştir anakart yanmıştır bence teknik servise veya tamir ciye yolla derim :D

xcl

Uzman üye
15 Ağu 2012
1,064
0
Diyarbakır
En İyisi Servise Göndermenizdir Yaptıkları Zaman Hatayı Sorarsınız.

Nerden Mi Biliyorum Bendede Oyle Olmustu İşlemci Gitmişti ;) Ama Fazla Masraf Cıkmadı

İyi Forumlar.

Orlion

Uzman üye
18 Ocak 2012
1,755
0
YokGibiBişey
Laptopun donanım yapısı baya bir karışık olduğundan dolayı kendin yapmaya kalkışma tamirciye ***ür eğer çok ısındıysa anakart veya işlemci yanmış olabilir.

jeandost

Katılımcı Üye
3 Eyl 2007
770
6
Antalya
evet hiç bi belirti yok
led ışığı dahi bile yanmıyormu?
Tam bilemeyeceğim ama bir kaç şey aklıma geliyor tecrübelerime dayanaraktan yazıyorum..
BIOS pilinden olabilir..
Anakartın güç aldığı bağlantının lehimi kopmuş olabilir. Sık yaşanan bir sorun.
Adaptör avometre ile ölçülmesi lazım.
Ama bana sorarsan tetikleme dediğimiz olay var o şekilde bir sorun vardır. Anakart gibi görünsede Yeni nesil dizüstü anakartları kolay kolay elektronik arıza vermez.

Son düzenleme:

eNTeqRe

Üye
14 Eyl 2012
152
0
laptop'un BIOS pılını kendı çıkarıp takması sorun teşkıl etmez mı ? masa üstü pc de tmm da laptop ne bıleyım ya da bende bı acemılık var:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.