Laptop' un cd-rom unun yerine usb portu takmak istiyorum!

35saymanss

Üye
15 Ağu 2011
138
0
İzmir
Merhaba dostlar. Laptop' un usb portları bozuk ve geçici çözüm olabilmesi için Cd-rom u çıkartıp yerine usb portu koymak istiyorum bu mümkün mü? Eger böyle birşeyin imkanı varsa aradaki dönüştürücünün adı nedir? Bilgisi olan arkadaslardan destek bekliyorum Teşekkürler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Bildiğim kadarı ile imkansız. CD Rom iki bağlantı yapıyor, güç alıyor, artık seninkinin teknolojisi ne ise o teknolojideki bir hard disk controller'a bağlanıyor. USB Root hub olabilecek bir şey yok orada.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.