Laptopa M2 SATA mı M2 NVME2 mi almalıyım?

deadlifeman

Katılımcı Üye
13 Eki 2012
465
0
İSTANBUL
Merhaba arkadaşlar ben benim laptopıma m2 ssd takıcağımda anlıyamadığım dava m2 sata mı nvme mi yoksa diğerindenmi alıcağım laptop ı ikinci el aldım içinde ssd yoktu o yüzden soruyorum yardımcı olursanız sevinirim.İyi forumlar dilerim.
x0AgeG.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

packer.py

Üye
29 Eki 2018
213
13
Cihazınızın arkasını açıp hangi portun boş olduğuna bakmanız gerekebilir. Aşağıda gerekli portları gösterdim ayrıca cd rom u iptal edip ek olarak ssd veya hdd takabilirsiniz.

Nw3GTG.jpg

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Cihazınıda 1 adet m2 1 adet sata slotu bulunmakta. Şu an koyduğunuz görseldeki harddisk yuvası sata olarak düşünebilirsiniz.
Bilgisayarınızda hard disk takılı ise 1 adet m2 slotunuz boşta demektir. M2 ssd takabilirsiniz

deadlifeman

Katılımcı Üye
13 Eki 2012
465
0
İSTANBUL
https://www.hepsiburada.com/hp-256gb-sed-tlc-515-530mb-s-m-2-sata3-ssd-3jp90aa-p-HBV00000UV1EM
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ve ilginize de teşekkür ederim benim anladığım bu ssd yi alsam uyum sağlar.Benim ssd yuvamda bu hocam
W2vUf8.jpg

Birde benim abimin çocuğu ben evde yokken benim laptopı düşürmüş sol menteşe yuvasının oturduğu alt kasa parçası kırıldı kırılan parçayıda bulamıyorum bunada bi öneriniz varmı sizide böyle sıktım ama
BaJvzo.jpg

rqZ0jF.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.