laptopta yavaşlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aligulcan7

Katılımcı Üye
26 Tem 2010
656
0
k.maraş
arkadaslar son günlerde laptopta bariz bir yavaşlama var.bazen google chrome bile kasıyor.
sistemim

6 gb ram, 2.5ghz i5 işlemci, 2gb gt635m ekran kartı.

yaptıgım işlemler:ilk açılıştaki bir çok programı kapattım.advanced system care ile tarama yaptım.avira antivirüsü ve malwarebytes ilede tarama yaptım.zararlı yazılım vs bulmadı.bunların dışında ne yapılabilir?yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

|~ԼЄƠƝ~|

Kıdemli Üye
24 Ocak 2012
3,572
0
Çalıştır komut kısmından "sysedit.exe" yazıyoruz.
Karşımıza çıkan menulerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz ve buradaki satırların arasından [386enh] yazan satıra geliyoruz.
Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak "Irq14=4096"yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.
Bundan sonra hardiskinizin daha performanslı çalıştığını göreceksiniz

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
1
42
Zaten yapmıs arkadas yapılması gerekenleri ama 6gb ram nasıl kasar anlam veremedim tuhaf sanırım senın sorunun sistemsel değil kardeşim laptop fan tam sogutmuyor haliba yada cok pislenmiş advanced kullanmısssın avıra antı ılede taratmısın bıde 6 gb ram var sorun bence fanda gibi

Son düzenleme:
4 Tem 2012
181
0
hmm virüs yemiş olamazmısın gardaş
başlata birde msconfig yaz oradan başlangıç sekmesine gel tüm tıkları kaldır
bir görev yöneticisinden işlemler sekmesi kısmından yabancı uygulamalara sağ tıkla işlem ağacı sonlandıra bas gelene evet de oldu bitti dene bunları

aligulcan7

Katılımcı Üye
26 Tem 2010
656
0
k.maraş
Zaten yapmıs arkadas yapılması gerekenleri ama 6gb ram nasıl kasar anlam veremedim tuhaf sanırım senın sorunun sistemsel değil kardeşim laptop fan tam sogutmuyor haliba yada cok pislenmiş advanced kullanmısssın avıra antı ılede taratmısın bıde 6 gb ram var sorun bence fanda gibi

onunda olma ihtimali var.ortamımda biraz tozlu malüm yurt odası.fan temizleme dısında neler yapabilirim onu araştırıyorum.iki haftalıgına garantiye göndermek istemiyorum.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
1
42
Bence dostum sen yapılması gerekenleri yapmısın 6gb ram var laptopta avira ile taratmısın advanced ile onarmısın bence gönder aynı durumda ben olsaydım 6gb rame ragmen yavas olsaydı yollardım sorun laptop içinde termal macun fan yada baska bir sorun var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.