Laptopum çalındı

ahmet643

Üye
1 Ara 2011
92
0
Sehirler arasi otobuste laptopum calindi otobusun durdugu yeri hic bir kamera gormemekte yolculari tek tek arayip sorduk tabiki polise gittik ama acilen laptopumun izini yakalamam lazim bir bilgisi olan varmi

Kamera kaydi olmadigi icin poliste yapilabilecek birsey pek yok dedi

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
bilgisayarın mac adresı wıfı yada kablolu ethernet kartının bılıyormusun . oyle bılısım sucları yakalayabılır . dıye bılıyorum leptop ınternete baglandıgı anda . yada eset antıvırus programı varmıydı . eset kayıp yada calıntı bılgısayarlardan sınyal alabılıyo. hırsızlıga karsı koruma dıye bısı var uyelık acıyosun

Pistontht

Üye
30 Haz 2018
62
0
Bizlik bir iş değil dostum bu.
Eğer laptopta Facebook, YouTube gibi sosyal medyalar açıksa ve adam bu hesaplarına giriş yaparsa polis bulabilir, ümit vermiyeyim ama neden olmasın...

ahmet643

Üye
1 Ara 2011
92
0
bilgisayarın mac adresı wıfı yada kablolu ethernet kartının bılıyormusun . oyle bılısım sucları yakalayabılır . dıye bılıyorum leptop ınternete baglandıgı anda . yada eset antıvırus programı varmıydı . eset kayıp yada calıntı bılgısayarlardan sınyal alabılıyo. hırsızlıga karsı koruma dıye bısı var uyelık acıyosun

Bilmiyorum hocam ama fatura yada kullanim klavuzunda falan yazar mi ?

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Geçmiş olsun kardeşim.Bundan sonra umarım daha dikkatli olursun.

Bulunması zor gözüküyor ama açık olan bir hesabına girerse girdiği adres bulunabilir.İnşallah yakalanır.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
- Bilgisayar yeni ise, üretici ile irtibata geçerek çalıntı ihbarı yapabilirsin.

- Herhangi bir tarayıcıya bağlantı kurarsa, bulunduğu yere ait sinyallar çıkabilir.

- Çalan kişi kullanmak için değil, satmak amacıyla çaldığı için bir yere satmış olabilir. Etrafta ki 2.el dükkanlara giderek sorabilirsin.

- Polislere laptopun seri adresini ve ip adreslerini belirtirsen, işlerini kolaylaştırabilirsin. Evinde farklı bir bilgisayar varsa Wi-fi'ye kurulan bağlantılardan laptopuna ait mac bilgilerine erişebilirsin.

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Eğer mac adresini bilmiyorsan falan bunları polis öğrenebilir diye düşünüyorum
Evdeki veya bağlandığın bir modem varsa internet sağlayıcısından senin mac adresin çıkartılabilmesi gerekiyor

canuhelpme1827

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
706
0
Dominus
Büyük ihtimal bilgisayarın artık nerelerde bilmiyorum ama o çalan adamın bilgisayarını kullanmak için çaldığını sanmıyorum , o bilgisayar çoktan satılmıştır , satın alan kişi de bilgisayarı sıfırlamıştır , belki başka biri satın aldı , yani geçmiş olsun kardeşim

kalles232

Üye
12 Ağu 2012
209
0
Ankara
Bulunduğun yerde bilgisayarcılara , telefonculara git okutmaya gitmiştir hemen onu satmaya gitmiştir.
çevrendeki bilgisayarcılara git , 1 2 gün sonra piyasaya düşer o. Otobüsün durduğu yer nereyse artık oralara bak istersen de kim uğraşacakki .s

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,063
36
444
THT's database
  1. Herhangi bir yerde bilgisayarının IP, Mac vb. bilgileri varsa,
  2. "YouTube, Google, Gmail vb." sosyal medya hesapların açıksa,
Polisler rahatlıkla bulabilirler fakat bu şartlarda uymuyorsa ne yazık ki kamera kaydı vs. olmadığı için yakalanması biraz zor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.