Last Game Studio

sonkural12

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
280
0
Türk Oyun Geliştirme Ekibi ( T.O.G.E )

Türk Oyun Geliştirme Ekibi (T.O.G.E) KİM ?

Türk Oyun Geliştirme Ekibi Daha Çok Fps Üzerine Yoğunlaşan İsmindende Anlaşıldığı Gibi Bir Ekip dir.

( T.O.G.E ) Çalışma Uslup" u Nasıl ?

Her Kim Olursa Olsun Kimsenin Kimseye Emir Verme Gibi Bir Lüks"ü Yoktur.!
Sonuçta Hepimiz Gönüllü Olarak Aynı Proje Üzerinde Uğraşacağız.
Tabi Rıca Edilebilir Normal Bi Tavırla.!
Çalışma Usluplarının Bir Çoğunuda Ekibe Katıldıktan Sonra Öğrenebilirsiniz.!

PEKİ ( T.O.G.E) Hangi Oyun Motorunu Kullanacak

Şuan İçin Unity 3d Üzerine Yoğunlaşmış Bulunmaktayız. Bizim Şuan İçin Düşüncemiz Oyunun İlk Serisini Unity Üzeri Yapmayı Tercih Ettik.
Oyunun 2.Serisi Hayal Ettiğimiz Seviye"ye Ulaşırsak Kendi Oyun Motorumuzu Veya Daha Sağlam Motorlar Kullanarak Yapmayı Planlıyoruz.

Grafik Ve Textureler Kalitesini Koruyacakmı ?

Hepimiz Biliyoruz Ki Grafik Ve Textureler Oyunun Tutulması İçin Şart Kendi Şahsım Adına Konuşmam Gerekirse Ben Grafik Kalitesi Düşük Oyunları Pek Tercih Etmiyorum. Bu Yüzden Grafiklerin Ve Texture"lerin Oyuna Güzel Bir Görüntü Yansıtması İçin Elimizden Gelini Yapmaya Çalışacağız.

(T.O.G.E)Ne Tür Oyunlar Tasarlamayı Planlıyor?

(T.O.G.E ) Şuan İçin Fps Üzerine Yoğunlaşmış Bulunmakta. İlerde (T.O.G.E ) mmorpg Üzerine Çalışan Ayrı Bir Ekib Kurmayı Düşünüyoruz.

Bu İşe Girdiniz Ama Projeniz Ve Senaryonuz Hazırmı ?

Evet.! Senaryomuz Hazır. Proje İçin Grafik Yapılandırmaları Başladı.

Grafikler Yapılırken Projemizi Oyun Motoru Üzerinde Yapılandırmayı Düşünüyoruz. Bir Evin Nerde Ve Hangi Alanda Güzel Göründüğünü Anlamamız İçin.!

Oyunun İntro Ve Animasyonları Nasıl Olacak?

Her Oyunun Kendine Ait Bir İntrosu Vardır. İntro Şart Oyunlarda Çünkü Oyunu Oynuyan Herkez Mutlaka Bu Oyunun Konusu Ne Acaba Diye Merak Eder. Açık Konuşmak Gerekirse Benim Öyle Bir Kişiliğim Var Konusu Olmayan Oyundan Birşey Çıkmaz Zaten Biliyosunuz.
Yapacağımız Oyunda Animasyonada Çok Önem Vermeye Çalışacağız Animasyonların Güzel Ve Hoş Bir Görünüm Sağlaması İçin Elimizden Geleni Yapmaya Çalışacağız.

( T.O.G.E ) Çalışma Alanı Mevcutmu ?

Şuan İçin Hayır. Ama En Kısa Zamanda Çalışma Alanımızı Bellirliyeceğiz.

Peki ( T.O.G.E ) Sanal Üzerimi Çalışmaları Sürdürecek ?
Şuan İçin Evet Hepimiz Biliyoruzki Türkiyede Oyun Gelitire Bilen Çok Az Kişi Var. Aynı Şehirde Oyun Tasarımı İle Uğraşan 4 Kişi Hemen Hemen Bulmamız İmkansız . Çok Araştırdık Fakat 2 Kişi Bulabildik O Yüzden Sanal Üzeri Çalışmalarımızı Sürdürmeye Karar Verdik.

( T.O.G.E ) Alımlar Devam Etmektemi.?

Şimdilik Sadece Grafiker Alımları Var. İlerde Diğer Alanların Alımları Yapılacaktır.
Peki (T.O.G.E ) Katılmamız İçin Neler Bilmemiz Gerekli.?

=> Grafik : Grafik Yapılandırmaları Kaliteli Olacağı İçin Normal Veya Prosofyonel Olması Gerekir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Coder : Şimdilik Gereken Programlama Dilleri. Unity Script Ve C# Bu 2 Dili Normal Veya Profosyonel Olarak Bilinmesi Gerekir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Animatör : Unity 3d , Cinema 4d Ve 3ds Max Bu 3 Programdan Birini Profösyonel Decede Bilmesi Gerekli Animasyonların Baya Güzel Ve Kaliteli Olması Gerek ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Level Desing : Kesinlikle Kendini Geliştirmiş Olmalıdır. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Unity 3d : Şuan İçin Çalışma Alanımızı Unity Motoru İle Gerçekleştireceğimiz İçin Ekib"e Katılan Arkadaşımız Kesinlikle Profosyonel Olmalıdır.( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya Hak Kazanacaktır.!)

=> Web Site Tasarım : Php , PhotoShop Veya Firewors İle İlgilenip Profosyonel Olması Gereklidir. ( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya hak Kazanacaktır.!)

=> Müzik : Oyunun Kendine Ait Müzikleri Olacağı İçin Fl Studio Veya Herhagi Bir Müzik Yapım Programı Hakkında Baya Bilgiye Sahip Olmalı Ve Profosyonel Olmalıdır.( Yapmış Olduğu Çalışmaları İncelendikten Sonra Ekip"e Katılmaya hak Kazanacaktır.!)

Ve En Önemlisi ( T.O.G.E ) Kurallarına Uyumak Zorundadır.!

( T.O.G.E ) Kurallarını Neler ?

* Bir Günde En Az 3 Saat Online Olmak Zorundadır.( Online Sıkıntısı Olmamalı. )

* Verilen Görevleri Yerine Getirmek Zorundadır.

* Ekip Bir Birbirine Karşı Saygı Duymak Zorundadır.

* Argo Kelime Kesinlikle Kullanılmamalıdır.

Kurallara Uyum Sağlanmadığı Muddetçe Ekip"ten Men Etmek Zorunda Kalırız.!

( T.O.G.E ) Kuralların Sebeb"i Nedir.?

* Bir Günde En Az 3 Saat Online Olmak Zorundadır. ( Bu Kuralımızın Sebebi Herkez Kafasına Göre Hareket Etmemelidir. Çünkü Herkez Kafasına Göre Hareket Ederse Ekip Dağıla Bilir. Ve Oyun Yapımı Durdurulur. )

* Verilen Görevleri Yerine Getirmek Zorundadır. ( Bu Kuralımızın Sebebi İse Bir Rıca"da Bulunupta Yapmaması Açıkcası Saçma Olur. Ama Ben Öyle Birşeyle Karşılaştığım İçin Böyle Bir Kural Koymaya Karar Verdim. Verilen Görevi Yapmıyorsa Ekipte Kalmanın Bir Anlamıda Olmaz.!)

* Ekip Bir Birbirine Karşı Saygı Duymak Zorundadır. (Bu Kuralımızın Sebebi : Ekip Bir Birine Karşı Saygılı Olmazsa Sorun Yaşaya Biliriz. Argo Kelimeler Kullanılır Ve Polemick"e Yol Açabilir. Bu Demek Olmuyorki Gülünüp Eğlenilmeyecek Hem Gülüp Hem Eğleneceğiz O Sırada Oyunumuzlada İlgileneceğiz. :) )

* Argo Kelime Kesinlikle Kullanılmamalıdır. (Argo Kelime Karşıdaki Ekip Arkadaşınız Rahatsız Olmadığı Muddetçe. Ben Hiç Argo Kelime Kullanılmasını İstemem Ama Ekip Arkadaşınız Sorun Çıkartmıyorsa Diyecek Birşey Yok.!)

( T.O.G.E ) Nasıl Başvurabilirim ?

Sitemizin Başvuru Kısmından Başvurularınızı Yapabilirsiniz.

Başvurunuzu Yapmış Olduğunuz Çalışmalarınız İncelendikten Sonra E-posta Adresinize E-mail Yollanarak Bilgilendirileceksiniz.!

Tekrar Söylüyorum Şimdilik Sadece Grafiker , Modelleme Ve Level Desing, Alımları Yapılacaktır İlerde Diğer Alanların Başvurularını Yapabilirsiniz.

TOGE.TK

Teşekkürler..

Son düzenleme:

Shift-TR®

Özel Üye
27 May 2012
2,834
0
Video hazırlamada , Photoshopta ve Grafik alanında her türlü yardımcı olurum. Grubunuzda yer varsa eğer Video,Intro ,(tanıtım videosu gibi) ,Tasarımlara, ihtiyaç varsa gelebilirim.

mbk69

Katılımcı Üye
18 Nis 2012
483
0
Bayburt
Aslında çok isterdim ama ben sizlere göre amatörüm malesef :(
Böyledüşünme başlarda bende amatördüm şimdi script yazyorum gayet iyiyim b
ekleriz bana özel mesajdan ulaş.
Video hazırlamada , Photoshopta ve Grafik alanında her türlü yardımcı olurum. Grubunuzda yer varsa eğer Video,Intro ,(tanıtım videosu gibi) ,Tasarımlara, ihtiyaç varsa gelebilirim.
Özelden ulaş bana

sonkural12

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
280
0
Merabalar.

Arkadaşlar Başvurularınızı toge.tk Adresimizden Yapabilirsiniz Teşekkürler.

deadlypc

Üye
21 Eyl 2012
105
0
Fps Creator Hazır Zaten Yani Fps Creatör İle İyi Birşey Yapamazsını Hep Hazır Modeller İndiriyorsunuz Yerleştirip Oynuyorsunuz Bu Oyun Programlamakmı Değil.

Hayır o amatör işidir. Kendi modellerimi kendim çiziyorum bilmiyorsanız eğer, bunun için özel çizim ve modelleme programları var. FPSC'yi hafife almayın, kendi modellerinizle başarılı bir şeyler yapılabilir.

sonkural12

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
280
0
Grafiker , Modelleme Ve Level Desing Başvuru Taleplerini Açmış Bulunmaktayız Sitemizin Başvuru Kısmında Başvuru Talebinde Buluna Bilirsiniz Teşekkürler..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.