Lenovo, bilgisayarını Linux'la donatacak

bLoOdLusT1912

Kadim Üye
1 Ağu 2007
5,470
41
Dünyanın en büyük üç PC üreticisinden biri olan Lenovo ve Linux dağıtıcısı Novell, San Francisco'da yapılan LinuxWorld Konferansı'nda, Lenovo'nun açık kaynak işletim sistemi olan Linux ön yüklemeli ThinkPad dizüstü bilgisayarlar üretilmesi ve işletim sistemi için Lenovo'nun destek vermesine ilişkin bir anlaşma imzaladı.
Yapılan anlaşma uyarınca Lenovo, SUSE® Linux Enterprise Desktop 10 sistemi yüklü ve iş kullanıcıları arasında son derece popüler bir seri olan ThinkPad T Serisi'ni 2007'nin son çeyreğinde pazara sunacak. Bu Linux işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarları, aynı zamanda kurumsal ve bireysel kullanıcılar tarafından da satın alınabilecek. Lenovo, hem donanım hem de işletim sistemine ilk kez direkt destek verirken, Novell ise ThinkPad dizüstü bilgisayar kullanıcılarına işletim sistemi için gerekli olan bakım güncelleme hizmetlerini direkt olarak sağlayacak. İki şirketin araştırma ve geliştirme konusunda ortak yürüttüğü çalışmaların 5 yılı aşkın bir geçmişi bulunuyor. Çok uzun yıllar boyunca Lenovo'nun ThinkPad dizüstü bilgisayar serisi onaylandı ve Lenovo, bir ThinkPad dizüstünde Linux deneyimini mükemmele ulaştırmak için kullanıcılarına gerekli araçları sağladı. Lenovo, ilk ThinkPad T60p mobil iş istasyonu için başlattığı SUSE Linux Enterprise Desktop 10 için Yardım Merkezi desteğini sürdürüyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.