Lenovo da Linux dedi

DoWn LiTe

Uzman üye
9 Nis 2007
1,608
33
emekli mod
Dünyanın üçüncü en büyük bilgisayar üreticisi Lenovo da, Linux işletim sistemi yüklü dizüstü bilgisayar satmaya başlayacağını duyurdu.

2004352208146845428_rs.jpg

PC üretiminde dünyada ilk iki sırayı alan HP ve Dell, piyasaya Linux işletim sistemi yüklü dizüstü bilgisayar sürme kararını daha önce almıştı. Açık kaynak kodlu Linux yazılımının ürünlerde tercih edilmesinin ilk nedenini, üreticiler arasındaki fiyat rekabeti oluşturuyor. Lisans bedeli bulunmayan Linux, Microsoft'a ait windows işletim sistemi kullanılan aynı yapılandırma özelliğindeki ürünlere göre fiyat avantajı yaratıyor.

Lenovo'nun hem kurumsal müşterileri hem de son kullanıcılar için aynı anda satışa çıkaracağı Linux yüklü bilgisayarlar 2007'nin sonunda gelecek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.