leptop şarz dolmama sorunu

NickYok21

Üye
8 Şub 2012
141
0
Arkadaşlar geçen hp leptop şarz %6 şarj takılı ama dolmuyor diyordu

bu gün şarz dolmaya falan başladı 16 39 falan bi ara 60 civarıyken birden 100 oldu bende çıkardım şarzı

sonra pc kapandı nedeni ise aslında şarz dolmamasıydı

anlatabildim mi bilmiyorum yardım eder misiniz lütfen... :(

MRXXXXX

Yeni üye
5 Nis 2016
39
0
X
Hemen her bilgisayarın pilinin belirli bir ömrü vardir. Doğru kullanılmadığında ise bu ömür azalır. Örneğin sürekli sarjda tutmussundur. Muhtemelen pilin ömrü bitmiş. Bataryanı değiştirmen gerekiyor kardeşim. Hplerin bataryaları çok uzun süre dayanmıyor zaten.

NickYok21

Üye
8 Şub 2012
141
0
Hemen her bilgisayarın pilinin belirli bir ömrü vardir. Doğru kullanılmadığında ise bu ömür azalır. Örneğin sürekli sarjda tutmussundur. Muhtemelen pilin ömrü bitmiş. Bataryanı değiştirmen gerekiyor kardeşim. Hplerin bataryaları çok uzun süre dayanmıyor zaten.

servise mi başvurmam gerekir yoksa?

yeni bataryayı başka yerden bulabilir miyim?

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Bataryasının ömrü dolmuştur. Servisten yenisini temin edebilirsin. Garanti kapsamındaysa ücretsiz alabilirsin belki ama garantisi bittiyse ücret ödemek zorundasın yenisi için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.