Lfi ile hacklediğim bir site yazim pek okunmadi ama

katarsis22

Yeni üye
6 Eki 2007
8
0
Son düzenleme:

katarsis22

Yeni üye
6 Eki 2007
8
0
be bunu buraya göve gösterisi için koymadim sadece bütün hack-lamer-script kiddy sitelerinde genellikle dos yapma amaciyla kullanilan programlarla bir kaç tarihi geçmiş açiklar veya geçmemiş olsa bile üç beş sitede kullanılan scriptlerdeki açiklar veriliyor ve bunlarla da sistemlere girmek çok da kolay olmuyor. Eğer benim gibi yeni başlayan arkadaşlar bir servera kendi buldukları bir açikla girmek istiyorlarsa bu tür ataklari öncelikle incelemeli. Yoksa bir siteyi gözüne kestirip onda açik arayip hacklemek bizim harcimiz değil. Bunun için php yi asp yi javayı windows ve linux sistemleri ve komutlarini çok iyi bilmek gerekir. Bugün netdevilz gurubu google kadar büyük icanni hijacklemişler bunları malesef biz yapamayiz. Dos programlariyla uğraşmaktansa biz de bu tarz basit kendi bulduğumuz açiklarla sistemlere girebiliriz. Yoksa tek tuşla hack olayı biraz komik geliyor insana. Mesela şu an elimde bir server var vmsplice açiği mevcut root yetkisi aliyorum uzaktan içinde 100 e yakin site var çoğu da kumar sitesi ama 5-10 dakika içinde sistem çöküyor 3 saat hiç bir sitesine bağlanilmiyor. Linuxten iyi anlasam herhalde bu çömezlikler başimiza gelmezdi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.