Link ile Ip Adresini Öğrenme Mümkün Mü

asrx

Yeni üye
8 Haz 2010
28
0
Slmlar öncelikle.
Dün facebookta bir kız bitly adlı kisa link attı bu sen misin dedi bnde tikladim. Google.com.tr sayfası açıldı. Bi kaç dakika sonra kız bana ip numaramı söyledi. Sizce beni hackledimi ? Hiçbirşey indirmedim pcme.
simdikten teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

inSecurity

Uzman üye
13 Ara 2015
1,650
1
Hayir "hack konusu olamaz" yolladigi site sadece bir ip log tutucu, yani siteye girenlerin ip adresslerini tutuyor, ve site sahibine bildiriyor, mesela sen bu siteye girdiginde, yani turkhackteam bile log tutuyor, yani girdigin her sitede ip adressin kayitlidir, korkmana gerek yok. bisey indirmemissin için rahat etsin diyorsan bi antivirus taramasi yap.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.