Linke tıkladım Savcılığa verilir miyim?

csWozu

Üye
16 Eki 2020
57
0
Merhaba THT, instagramda gezinirken Birisi Shelli site paylaşmıştı. Bende index atarım mantığıyla linke tıkladım.

Site türk sitesi çıktı gerçekten bilmiyordum, ve ekrana şöyle bir yazi çikti.

176.(burada ip adresim)
Telefon: xxx xxx xxxx
İletişime geçmeni bekliyoruz.
Aksi halde 3 gün içerisinde 2 yazılıma yaptığın saldırılar ve loglarıyla birlikte yasal işlem başlatacağız.

Yazısı çıktı.

Gerçekten kötü niyetle tıklamadım.
Numaraya yazacağım zaman arkadaşım " yazma suçsuz durumdan suçlu duruma düşersin " dedi. Bende yazmadım yardım edermisiniz ?

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
Merhaba THT, instagramda gezinirken Birisi Shelli site paylaşmıştı. Bende index atarım mantığıyla linke tıkladım.

176.(burada ip adresim)
Aksi halde 3 gün içerisinde 2 yazılıma yaptığın saldırılar ve loglarıyla birlikte yasal işlem başlatacağız.

Yazısı çıktı.

Numaraya yazacağım zaman arkadaşım " yazma suçsuz durumdan suçlu duruma düşersin " dedi. Bende yazmadım yardım edermisiniz ?

Siteye sen mi saldırdın? Telefon numaranı nereden biliyorlar? Öyle bir bilgi mi girdin?
Arkadaşların tarafından yapılan şaka amaçlı bir site olabilir mi?
Sitenin içeriği ne? Kuruma , şirkete ait bir site mi? Sitenin tam alan adı ve uzantısı nedir?
Nereden iletişime geçmeni istediler?
Bu soruların cevabı önemli, yazarsan ona göre bir şey diyebiliriz.

Son düzenleme:

csWozu

Üye
16 Eki 2020
57
0
Siteye sen mi saldırdın? Telefon numaranı nereden biliyorlar? Öyle bir bilgi mi girdin?
Arkadaşların tarafından yapılan şaka amaçlı bir site olabilir mi?
Sitenin içeriği ne? Kuruma , şirkete ait bir site mi?
Nereden iletişime geçmeni istediler?
Bu soruların cevabı önemli, yazarsan ona göre bir şey diyebiliriz.

Siteye ben saldırmadım, Benim telefon numaram değil site sahibin telefon numarası yazıyordu.

Sitenin içeriği Demo sitesi.
Saka amaçlı bir site değil.
Büyük ihtimal paylaşan kişi ben yandım sizde yanın. mantığıyla paylaştı.

Telefon numarası ile iletişime geçmemi istediler.

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
Siteye ben saldırmadım, Benim telefon numaram değil site sahibin telefon numarası yazıyordu.

Sitenin içeriği Demo sitesi.
Saka amaçlı bir site değil.
Büyük ihtimal paylaşan kişi ben yandım sizde yanın. mantığıyla paylaştı.

Telefon numarası ile iletişime geçmemi istediler.

Siteye sen saldırmadıysan gönlün rahat olsun hiçbir şey olmaz. İletişime geçmene gerek yok. Hatta özelden linki at bana bende kontrol ediyim bakıyım neymiş.

Khanctor

Katılımcı Üye
30 Ocak 2016
506
205
İndex
IP Adresi sitelere kolayca eklenebilir bu nedenle korkmana gerek yok.

Orada yazan numaraya yazdığında muhtemelen bir dolandırıcı para karşılığı savcılığa vermeyeceğini söyler ve senden para koparmaya çalışır.

Boşuna paniğe kapılma. İçin rahat olsun

Son düzenleme:
5 Ara 2019
166
2
Merhaba
Saldırılan sitenin raporu çıkarıldığında saldırı adresleri şifreli olarak ele geçirilir. Sizin Ip adresinizle yani siz saldırı yapmadıysanız orada belirtmez. Sizlik bir durum bulunmamakta :) iyi forumlar.

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
Öncelikle hiç iletişime felan geçmeyin büyük ihtimal sizi dolandırmaya çalışıyorlar hatta polise bile gidip, şikayette bulunabilirsiniz benimde başıma birçok kez bu olay geldi sakın hiç bişeye tıklamadan siteden çıkın mesela beni aramışlardı yok sizin şu kadar borcunuz var vermesseniz mahkemeye vereceğiz diye bende direk yüzlerine "polisi arıyorum" dedim ve hemen kapattılar

csWozu

Üye
16 Eki 2020
57
0
Yardımınız için teşekkür ederim.

Bazıları yanlış anlamış şu şekilde düzeltmek istiyorum.

Ekranda Ip Adresim yaziyordu.

Telefon numarası site sahibinin numarasıydı.

Girdiğim sayfa site.com/alfav4shell.php Şeklindeydi.

Sitenin içeriği Demo sitesiydi. Bir e-ticaret Yazilimiydi.

Shell upload eden şahıs lisansı kırıp satıyordu. Onu fark ettim.

METE TAHA

Üye
15 Nis 2021
106
3
Öncelikle merhabalar sakın dediklerini yapmayınız hatta gidip polise bile şikkayette bulunabilirsiniz büyük ihtimalle sizi dolandırmaya çalışıyorlar hiç birşey yapmadan sayfadan çıkınız

HAK YİYEN HACK YER
GELİYORUZ

Kardeşim merhaba şu sitenin linkini banada atsana bende bir kontrol edeyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
807
Casterly Rock

176.(burada ip adresim)

Yazısı çıktı.

Merhaba, sadece linke tıkladığınız için kesinlikle suç sayılmaz rahat olun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.