Linke Tıklamadan İçeriğini Görme

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
806
Casterly Rock
Merhaba değerli TURKHACKTEAM üyeleri, bir linke tıklamadan içeriğini nasıl görebileceğimizi anlatacağım keyifli okumalar.

qludCv.png

YHOrwJ.gif

qludCv.png

Bir Linke Tıklamadan İçeriğini Nasıl Görebiliriz ?
Siber güvenliğimizi sağlamak oldukça önemli bir konu. İnternette dolaşırken güvenmediğimiz veya tıklamak istemediğimiz onlarca linkle karşılaşıyoruz. Bu linklere tıklamadan içeriğini görmek oldukça basit bir yöntem. Screenshot Guru isimli web sitesi bize linke tıklamdan içeriğin tamamını çok basit bir şekilde gösteriyor. Nasıl yapılacağını aşağıda detaylıca görebilirsiniz.

yAu9Ih.jpg

qludCv.png

Screenshot Guru Nasıl Kullanılır ?

1. İlk adım olarak aşağıda verdiğim linke tıklayarak Screenshot Guru sitesine giriyoruz.

Link

VirusTotal

BdUsmq.png

qludCv.png

2. Sitemize girdikten sonra, " Enter URL " yazan yere girmek istemediğimiz sitenin linkini yapıştırıyoruz.

jZvZvq.png

qludCv.png

3. " Ben robot değilim " doğrulamasını geçiyoruz.

GdY66V.png

qludCv.png

4. Ben robot değilim doğrulamasını geçtikten sonra " SCREEN CAPTURE " tuşuna basıyoruz.

OJa2eT.png

qludCv.png

5. Ve linke tıklamak istemediğimiz sitenin içeriğini rahatça görüyoruz.

XC3SRY.png

Iv4EPR.png

qludCv.png

z2x1XH.gif

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi Forumlar dilerim.

zcIPpR.gif

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Merhabalar güzel konu elinize sağlık
Benim gibi dikkatsiz arkadaşlar için linkin başına https:// - http:// eklemeyi unutmayın www başladığınız zaman buton işlevsiz oluyor, iyi forumlar :)

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
840
369
JAPAN
Eline sağlık konu güzel olmuş bu özelliği iosa getirdiler bilgisayarlarada getirirler umarım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.