Linux' da py to exe Hatası

babayaga01

Üye
25 Mar 2021
92
1
HELL
Merhaba,
Beyler .py uzantılı python dosyasını .exe yapmak istiyorum. Bunun için pyinstaller kullanıyorum. Windows da çalışırken linux da çalışmıyor. Yani pyinstaller --onefile main.py dosyasını exe yapmak istediğim de yapıldı diyor ama exe dosyasını göremiyorum.

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
823
158
Liverpool UK
Merhaba,
Beyler .py uzantılı python dosyasını .exe yapmak istiyorum. Bunun için pyinstaller kullanıyorum. Windows da çalışırken linux da çalışmıyor. Yani pyinstaller --onefile main.py dosyasını exe yapmak istediğim de yapıldı diyor ama exe dosyasını göremiyorum.
Linux'da (normal şartlar altında) .exe çalıştıramazsın, bundan kaynaklanıyor olmasın?

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,734
1,078
Evren
Merhaba,
Linux'ta exe dosyalarını çalıştırmak için 'wine' aracını kullanabilirsiniz.İndirmek için(linux):

apt-get install wine

Kodunu yazabilirsiniz.

İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.