Linux Dağıtımları

1 Ara 2022
152
60
Ne amaçlı olduğuna göre değişir ancak size bir kanal önereceğim bu videoda istediğinizi bulursunuz umarım

Buradaki videoda tüm linux dağıtımları var hespini açıklamamış tabi ki ama amacınıza yönelik araştırma yapıp içlerinden birini seçebilirsiniz

Şahsi önerimi soruyorsanız ise ben debian kullanıyorum uzun zamandır kullandığım için olabilir kolay olduğunu düşünüyorum özellikle bash kabugu konusunda pdf den aldığım bilgiller sayesinde arayüz olmasa bile rahatlıkla terminalden istediklerimi yapabiliyorum

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar;

Hepsi farklı amaçlar için hazırlanmış dağıtımlar. En iyisi bu demek doğru olmaz.
Ama bence Mint çok iyi bir dağıtım. Onun yanında Manjaro'da kullanıcı dostu ve yeni başlayanlar için yeterli.

1 Ara 2022
152
60
Merhabalar;

Hepsi farklı amaçlar için hazırlanmış dağıtımlar. En iyisi bu demek doğru olmaz.
Ama bence Mint çok iyi bir dağıtım. Onun yanında Manjaro'da kullanıcı dostu ve yeni başlayanlar için yeterli.
Aaa çok haklısınız Linux mint aklımdan çıkmış amaca yönelik değişse de linux mint , debian ve tabi ki ubuntu benim başlıca favorilerim :D

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba değerli üye, aslında direkt olarak herhangi bir linux dağıtımını burada önermem ne kadar doğru olur bilemiyorum. Kullanacağınız linux dağıtımının sizin günlük kullanımınıza, görsel zevkinize vb birçok dayanak üzerinden değerlendirmesi yapılmalı bence. Bu konu hakkında birkaç arkadaşımla zamanında tartışmıştım büyük çoğunlu ubuntu'nun kali'den daha işlevsel olduğunu savunmuşlardı tabi'ki dediğim gibi ne yapılmak istendiğine'de bağlı. Küçük bir araştırma yaptım forum üzerinde önceliği Parrot ve Ubuntu alıyor fakat kullanım olarak yaygınlığa bakarsak kali en azından ülkemiz'de daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Genellikle kali tercih etmeyen arkadaşlarımızın tercih etmeme sebebi ise çok fazla hata ve eski toollar barındırması olmuş. Bu konu hakkında daha detaylı bir bilgi şu konuda var istersen bi göz gezdirebilirsin ----> TIKLA

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.