Linux Dev Kaynak (No Copy-Paste)

TruePeople

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
910
0
Neden Linux ?

Dünyadaki sunucuların büyük bir çoğunluğu Linux tabanlıdır.Özellikle Router,web ve DNS sunucu olarak olarak kullanılmaları sebebiyle omurga (backbone) sunucusu olarak adlandırılırlar.İnternet üzerinde kolay bulunabilir olması da Linux kullanımını arttırmıştır.Linux,açık kaynak kodlu olduğundan kolayca düzenlenebilir ve değiştirilebilir.

Linux Nasıl Zarar Görür ?

Yazılımların tamamı açık kaynak kodlu olduğundan zayıflıklarını bulmakta daha kolaydır.Yazılımların varsayılan ayarlar ile kurulması saldırılara karşı zayıf olmasına sebeb olur.Varsayılan olarak çalışmak üzere ayarlanmış fakat gerek olmayan servislerin (Daemon) sebep olduğu açıklar yüzünden zarar görebilir.


İşim olduğu için devamını yazamadım ama full yazarsam forumun en uzun konusu çıkacak :)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.