Linux Gözüken Wife'ye Bağlanamama Hatası

Nyn

Yeni üye
30 Mar 2021
9
0
İyi günler, Kali Linux'a yeni başladım ve binbir zorlukla TP-LINK TL-WN821N 300 Mbps N Kablosuz WPS USB Adaptör'ün driverini yükledim ama hala kali'ye girerken usb bağlantısını kesiyor fakat yine de wifi ağları gözüküyor ama ağa bağlanmıyor. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'PedroDavis

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,336
190
112
Cevap: Wifi Gözüküyor Fakat Ağa Bağlanmıyor

Merhaba,

Terminal üzerinden "service network-manager start" yolunu dener misin?
Eğer işe yaramaz ise bunu da dene "service network-manager restart"

Eğer yukarıda verdiğim komut işe yaramaz ise "nmcli networking on" yazın ve deneyin.
Harici bir çözüm yolu bilmiyorum.

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,117
224
CyberKeTa

Wmare kullanıyorsan ayarlardan usbden tplink seç aktiflestir. Usb ayarlarından tplink seç unutma aynı anda hem wmarede hende windowsta kullanamazsın aracı.

Nyn

Yeni üye
30 Mar 2021
9
0
Network-manager.service başlatılamadı: Unit network-manager.service bulunamadı. Hatasını aldım komutlar işe yaramadı.

Oracle VM VİrtualBox Yöneticisi kullanıyorum, izlediğim videolarda adaptörü windowsa kurmadan makineye driveri yükleyin vs. diyor ama windowsa kurmayınca da adaptörü algılamıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

babayaga01

Üye
25 Mar 2021
92
1
HELL

Merhaba

VB kullanıyorsan VirtualBox Extension Pack kurmanı tavsiye ederim. Kurulumu çok basit. VB nin son sürümünü kullan ve ona uygun packı indir. Ben de çok çektim bu wifi sorununu. Umarım sorununu çözersin.

Nyn

Yeni üye
30 Mar 2021
9
0

Tekrardan merhabalar arkadaşlar, bir şekilde wifi ağımdan internet bağlantımı sağladım fakat Linux'a girerken aynı şekilde Köprü Bağdaştırıcısından benim wireless adaptörüm kalkıyor. Bu bir sorun yaratır mı? Adaptörüm usb olarak takılı gözüküyor ama köprü bağdaştırıcısında gözükmüyor ama wifi ağına da girebiliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.