Linux Hakkında | Bakınız. |

RafaeL33

Katılımcı Üye
30 Mar 2013
400
1
M3RS!N
Beyler Bilgisayarıma 2.Bir İşletim sistemi olarak linux kuracağım. Lakin Şöyle bir şey var. Linux 'ta şunu bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. açık kaynak kodlu olsun istiyorum windows gibi mesela örneğin dosyalara tıklayıp girmek yerine örneğin cmd yeri gibi bi yere dosya ismini vs yazıp giriyorlar ya. Bu her linux'ta mevcutmudur? bide iyi bir linux Download linki alabilirmiyim önerdiğiniz vs. Usb'ye yükleyip kuracağım. hazır olursa direk herşeyi sevinirim.

-Sağolun...

LakhoPss

Uzman üye
31 Ara 2014
1,512
0
root@kali:~#
download linkini verebilrmisin?
Dostum, iso dosyasını sitesinden indirebilirsin. Kali Linux için = www.kali.org/downloads/ a gidebilirsin. Sana önerim sanal cihaz olarak kullanman.
Ya varya klasöre tıklamak yerine gereksiz şekilde 'cd' 'ls' komutlarını kullanıyorsunuz ya kendinizi havalı saniyosunuz ya...
Ne alakası var!? ls, dosya izinlerini görmemizi sağlar. Listeleme yaparken standart ve alfabetik listeleme gözetir. Klasörden bunu göremezsin. Ayrıca, elin alıştığında daha hızlı işlem yapmanı sağlar. Yaklaşık 2 yıldır Linux kullanıyorum, ilk kez senin gibi bir cümle kuran birini gördüm.

Son düzenleme:

mertkancelik

Uzman üye
27 Nis 2014
1,070
3
Bursa
Ya varya klasöre tıklamak yerine gereksiz şekilde 'cd' 'ls' komutlarını kullanıyorsunuz ya kendinizi havalı saniyosunuz ya...

ls nin bir amacı varda koymuşlar oraya dostum alfabetik olarak listelemeye yarar yani tar.gz kurarken çok işime yarıyor direk ls yazıp dosya adını kopyalayıp işimi hallediyorum havalı felanda sanmıyoruz kendimizi madem havalı olmak istiyosun çünkü belli zamanında sürekli ls ls ls diye terminale spamlamışsın arkadaşlarının yanında sana daha iyi birşey söyliyim cmd'yi açıp tree yaz sürekli belki daha havalı olursun ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.