Linux ile programlama yardım edin

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Linux sistemim Ubuntu 14.04 LTS
C++ , php , C# gibi diller öğreneceğim

Php için Notepad++ indirdim çalışıyor galiba.
C++ için g++ veya gcc varmış ama nasıl kullanılıyor bir mala anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Python için gerekli paketleri kurdum.
idle3 yazınca açılıyor.
Java için IDE olarak Eclipse kurdum onu kullanacağım.
Fakat sorunum C++ ve php ile , Dediğim gibi mala anlatır gibi anlatın.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Hepsini kaldır, adam gibi bir C++ eğitim dokümanı bul, o sana gcc'yi nasıl kullanacağını zaten anlatır. Hepsini aynı anda öğrenemezsin.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Zaten ilk Python öğreneceğim sonra C++ sırasıyla herşey.

Öyle bir sıra yok yalnız. Birisini seç ona yönel. Hem python hem php yi ne yapacaksın ? Madem python öğreniyorsun web e girişmek istiyorsan django ile giriş. 4 5 farklı dil sayıp hepsini öğrenicem diyorsun, şuan başlasan bu sistemle devam etsen 2 yıl sonra tekrar görüşsek gene hiçbirini öğrenememiş bir durumda olursun.

Hangi amaçla programlama yapacaksın , önce onu belirt. Unutma ki kimse her şeyi öğrenemez.

edit: ayrıca linux üzerinde çalışacaksan c# ı ne yapacaksın yahu ?

bekodark123

Uzman üye
31 Ocak 2012
1,402
0
Öyle bir sıra yok yalnız. Birisini seç ona yönel. Hem python hem php yi ne yapacaksın ? Madem python öğreniyorsun web e girişmek istiyorsan django ile giriş. 4 5 farklı dil sayıp hepsini öğrenicem diyorsun, şuan başlasan bu sistemle devam etsen 2 yıl sonra tekrar görüşsek gene hiçbirini öğrenememiş bir durumda olursun.

Hangi amaçla programlama yapacaksın , önce onu belirt. Unutma ki kimse her şeyi öğrenemez.

Bu cevaptan sonra konu kilitlense yeridir.
Daha üstüne katılacak birşey yok.

Python yada C++ seç birini giriş 2 sini birden öğrenmeye çalışma fakat PHP öğrenmek iyidir öneririm mantık geliştirir.

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !

Daha çok hack alanında çalışacağım için henüz bir yönelme seçmedim.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Daha çok hack alanında çalışacağım için henüz bir yönelme seçmedim.

Python, c yeterli olacaktır. Python ile linux üzerinde güzel bir hakimiyet kurabiliyorsun. C ile yapılabilecekleri sayamam zaten.

Bunun yanında sql bilmen injectionlarda yardımcı olacaktır.

Tek başına hobi amaçlı hack seni bir yere götürmez maalesef. Değirmenin suyunun bir yerden akması lazım.

Tabi penetration tester olarak iş hayatına atılacaksan orası ayrı.

Ama hazır python öğrenme yolunda isen, kesinlikle djangoya başla. Bakarsın ilerde elinde bir meslek olur, web developer diye..

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Python, c yeterli olacaktır. Python ile linux üzerinde güzel bir hakimiyet kurabiliyorsun. C ile yapılabilecekleri sayamam zaten.

Tek başına hobi amaçlı hack seni bir yere götürmez maalesef. Değirmenin suyunun bir yerden akması lazım.

Ama hazır python öğrenme yolunda isen, kesinlikle djangoya başla. Bakarsın ilerde elinde bir meslek olur, web developer diye..

Hack bilgim sırf Linux'ta kalmasın istiyorum kendi RAT ımı keylogger ımı yazmak istiyorum.
Sıralama olarak
İlk önce dediğin gibi Django ile başlarım sonra Python öğrenirim sonrasındada C++ gelir.
Web açıklarını öğreniyorum şuanda MySQL , Php ve HTML öğreneceğim.

Ama hepsini bi anda öğrenmeyeceğim , hepsinin bir sırası olacak.
Bende bu sıralamayı nasıl yapayım diye danışıyorum.

*-*Börteçine*-*

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,250
0
Mutfak
python, c yeterli olacaktır. Python ile linux üzerinde güzel bir hakimiyet kurabiliyorsun. C ile yapılabilecekleri sayamam zaten.

+1...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.