Linux İp Gizleme //The Hacker/Linux Kulübü

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Linux Kulübüne Bu Linkten Katılabilirsiniz.
https://www.turkhackteam.org/kulupler/1731330-linux-kulubu.html
Herkese İyi Günler Öncelikle
AvO8ZL.png

Linux İP Gizleme | 4nonimizer Kullanımı
AvO8ZL.png

Bu Konumuzda "4nonimizer" Tool'unu Kullanarak Linux Sisteminizin İp Adresinizi Nasıl Gizleyebileceğinizi Göstereceğim.​
Şunu Soruyor Olabilirsiniz Peki Program Nasıl İp Adresimizi Gizliyor ?
Program Birden Fazla Vpn Bağlantısı İçeriyor Ve Bu Bağlantıların Kimlik Bilgilerini İndirir.
Yani Artık OpenVpn'e Gerek Kalmadı.

Genel Olarak Kullandığı Birkaç Vpn.
9eUl1Y.png

Şimdi Gelelim Kurulum Ve Kullanım İşlemlerine
AvO8ZL.png

Kurulum
AvO8ZL.png

İlk Olarak Kullandığınız Linux Dağıtımını Açıyorsunuz Ben Kali Linux Kullanıyorum ve İşlemleri Kali Linux Üzerinde Göstericem.
Ardından Terminale Sırasıyla Yazacağım Komutları Yazıyorsunuz.​
Kod:
[COLOR="white"]cd Masaüstü[/COLOR]
Kullanıcağımız Toolu İndirmek için
Kod:
[COLOR="White"]git clone https://github.com/Hackplayers/4nonimizer.git[/COLOR]
Resimli Anlatım.
WqQLh6.png

İndirme İşlemi Tool'un İçindekilerden Dolayı Biraz Uzun Sürecektir.
İndirme İşlemi Bittiğinde Masaüstünüze Şöyle Bir Dosya İnecektir.
IoXuu0.png

Kod:
[COLOR="white"][FONT="Comic Sans MS"][CENTER]cd 4nonimizer[/CENTER][/FONT][/COLOR]
Yazarak Dosyanın İçine Girelim

Ardından
Kod:
[COLOR="White"]ls[/COLOR]
Komutu İle Dosyanın İçindekilerini Listeleyelim.
P7RNNN.png
Bize Lazım Olan "4nonimizer" Bu Ve Bu Tool'u Kullanmak İçin İlk Olarak Bunu Yetkilendirmeyi Yapıyoruz.
Yetkilendirmeyi Yapmak İçin Şu Komut'u Giriyoruz.​
Kod:
c[COLOR="white"]hmod +x 4nonimizer[/COLOR]
Şimdi Tool'u Kurulum İşlemince Geçelim Terminale Bu Komutu Giriniz.
Kod:
[COLOR="Red"]./4nonimizer install[/COLOR]
Hemen Ardından İnme İşlemi Başlayacaktır.
aCZHuE.png

Karşınıza Bir Soru Çıkar İse "E" ye Basıp Geçiniz. Soruyu.​
nXkGFx.png

Ve Kurulum Tamamlandı.Geriye Tek Şey Kaldı Oda Programı Başlatmak Yani Anonim Olma Vakti.
AvO8ZL.png

Kullanım

AvO8ZL.png

Kod:
 [COLOR="white"]./4nonimizer start[/COLOR]
Bu Komutu Girin
uhVM5M.png
Ve Görüldüğü Üzere Çalıştı Artık Anonimsiniz. Peki Ben Bunu Sonlandırmak İstiyorum Derseniz Yani Kendi Reel İp Adresime Dönmek İstiyorum Derseniz Sakın Terminali Kapatmayın. Öncelikle Servisi Durdurmanız Gerek Bunun İçinde
Kod:
[COLOR="white"]./4nonimizer stop[/COLOR]
Komutunu Girmeniz Yeterlidir. Konu Buraya Kadardı Yararlı Olmuşsa Ne Mutlu Bana Konuyu Gece 4'te Hazırladığım İçin Hatalar Olmuş Olabilir Bana Öm'den Bildirebilirsiniz. İyi Günler

Son düzenleme:

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Elinize sağlık. Hocam bi sorum olcaktı. Gerçek ip adresini kullanmak için terminali kapatırsak ne olur? Kapattıktan sonra nasıl sonlandırırız?

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Elinize sağlık. Hocam bi sorum olcaktı. Gerçek ip adresini kullanmak için terminali kapatırsak ne olur? Kapattıktan sonra nasıl sonlandırırız?
"Gerçek ip adresini kullanmak için terminali kapatırsak ne olur?"
Bu Bir Hata Olur.
Kapattıktan sonra nasıl sonlandırırız?
Servisi Tekrar Başlatıp Sonlandırmanız Gerekir Şu Komut İle.
Kod:
[COLOR="White"]./4nonimizer stop[/COLOR]

SpecialForces05

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
277
2
Cumhuriyet

Bu hatayı veriyor?
Bendede aynı hatayı veriyor hatanın mantığı aslında opevpn sıkıntı çıkartıyor program tüm vpn leri topladığı için birinde bir sıkıntı olunca direk hata veriyor sıkıntıda vpnbook klasöründeki pass.txt de şifre ve kullanıcı adı yok diğer vpnlerdeki gibi internetten kendim elle girdim olmadı images klasöründekini yaptım olmadı hatta vpnbook klasörünü sildim bir vpn eksik birşey olmaz dedim gene aynı hatayı verdi.

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Bendede aynı hatayı veriyor hatanın mantığı aslında opevpn sıkıntı çıkartıyor program tüm vpn leri topladığı için birinde bir sıkıntı olunca direk hata veriyor sıkıntıda vpnbook klasöründeki pass.txt de şifre ve kullanıcı adı yok diğer vpnlerdeki gibi internetten kendim elle girdim olmadı images klasöründekini yaptım olmadı hatta vpnbook klasörünü sildim bir vpn eksik birşey olmaz dedim gene aynı hatayı verdi.

Aynen.Bekleyelim bence,belki konu sahibi çözümü biliyordur.

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Kali Linux veya Parrot Sec Os kullanıpda sorun yaşayan arkadaşlar, şu şekilde çözebilirsiniz:
sudo nano /etc/dhcp/dhclient.conf

prepend domain-name-servers var. onun başındaki # işaretini silin.

sonra o satırı şu şekilde değiştirin

prepend domain-name-servers 208.67.222.222, 208.67.220.220, 8.8.8.8;

sonra CTRL+X yapın, Türkçe kullanıyorsanız "E" ye basıp Enter e basın, ingilizce kullanıyorsanız "Y" ye basıp enter e basın

kısa süreliğine internetiniz gidecektir. geldikten sonra tekrar vpn yi açmayı deneyin.

KoDa

Uzman üye
14 May 2016
1,438
1
127.0.0.1
Kod:
cd Desktop && git clone https://github.com/Hackplayers/4nonimizer.git && cd 4nonimizer && chmod +x 4nonimizer && ./4nonimizer install && ./4nonimizer start
Kisaca Tüm Kod Bu Copy Paste Yap Np Eline Sağlık

Son düzenleme:

The Alone

Katılımcı Üye
17 May 2018
266
1
Peki bizi arasalar yani şikayet edilsek bulabilirler ama yinede öyle değil mi yani sadece bu güvenlik önlemi yetmiyor değil mi hocam ?

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Peki bizi arasalar yani şikayet edilsek bulabilirler ama yinede öyle değil mi yani sadece bu güvenlik önlemi yetmiyor değil mi hocam ?

Sadece Vpn Kullanarak İp Adresinizi Gizleyebilirsiniz Fkat Sizi İp Adresiniz Dışında Birçok Şey Ele Verir Hatta Kullandığınız Vpn Şirketi Bile Sizi İlk Şikayette Ele Verir. Tabi Sadece Bu Güvenlik Önlemi Yetmez.

Son düzenleme:

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Kali Linux veya Parrot Sec Os kullanıpda sorun yaşayan arkadaşlar, şu şekilde çözebilirsiniz:
sudo nano /etc/dhcp/dhclient.conf

prepend domain-name-servers var. onun başındaki # işaretini silin.

sonra o satırı şu şekilde değiştirin

prepend domain-name-servers 208.67.222.222, 208.67.220.220, 8.8.8.8;

sonra CTRL+X yapın, Türkçe kullanıyorsanız "E" ye basıp Enter e basın, ingilizce kullanıyorsanız "Y" ye basıp enter e basın

kısa süreliğine internetiniz gidecektir. geldikten sonra tekrar vpn yi açmayı deneyin.
Düzelmedi BerkayB2 hocam.Hala openvpn sorun çıkarıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.