LİNUX İşletim Sistemi

OND

Yeni üye
1 Ocak 2019
26
0
Eskişehir
Arkadaşlar Kafamda Bi KAc Soru Var linuxla İlgili Simdi Ben pcmi Formatlıyıp Linux Kurmak İStiyorum linuxda LOL, Knight Online vs. Oyunlarımı Gene Oynayabılırmıyım Birde Linux İşletim Sistemi Yavaşmıdır Bu konu hakkında bılgılendırırmısınız acaba

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Linux işletim sistemi Windows'a göre daha hızlı ve hafif çalışmaktadır. Çünkü Windows'da bir çok servis arka planda çalışmaktadır. Fakat Linux'da yeteri kadar program çalışmaktadır. LOL' ün resmi sayfasında Linux için bir indirme durumu yoktur fakat çeşitli LOL'ün forumunda Linux için indirme yöntemlerini paylaşan kişiler bulunmaktadır. GitHub' da anlatımı mevcuttur. Knight'da da durum aynı şekildedir. Hem oyun oynayıp hem Linux kullanmak istiyorsanız. Sanal makine ile Linux'u kullanabilirsiniz veya Dual Boot işlemi olarak Linux kullanabilirsiniz oyun zamanlarınızda Windows ' a geçiş yaparsınız.

OND

Yeni üye
1 Ocak 2019
26
0
Eskişehir
Teşşekür Ederim

Merhaba,
Linux işletim sistemi Windows'a göre daha hızlı ve hafif çalışmaktadır. Çünkü Windows'da bir çok servis arka planda çalışmaktadır. Fakat Linux'da yeteri kadar program çalışmaktadır. LOL' ün resmi sayfasında Linux için bir indirme durumu yoktur fakat çeşitli LOL'ün forumunda Linux için indirme yöntemlerini paylaşan kişiler bulunmaktadır. GitHub' da anlatımı mevcuttur. Knight'da da durum aynı şekildedir. Hem oyun oynayıp hem Linux kullanmak istiyorsanız. Sanal makine ile Linux'u kullanabilirsiniz veya Dual Boot işlemi olarak Linux kullanabilirsiniz oyun zamanlarınızda Windows ' a geçiş yaparsınız.
Vermiş Olduğun Bilgi İçin Teşşekür Ederim Fakat Sanal Makıne olusturup kullanmaktan Sıkıldım Pc Direk Linux olsun istiyorum Fakat Oyun Oynatmaz Galiba Bu İşletim Sistemi Bana Neyse Sağlık Olsun Sanal Makineye Devam Edicez Tekrardan TEşşekürler

xOkanx

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
467
1
Dostum ilk soruna gelirsek artık her oyunun githup da linux'a açmak için kodu vardır.
Ben silkroad Online oynuyorum Linux/Ubuntu'da githup dan baka bilirsin. araştırma yapman lazım.

2. soruna gelirsek Linux Windows'dan daha hızlıdır. çünkü arka planda çalışan dosyalar windows kadar ağır değildir.

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Steamdeki bazı oyunlar destekliyebiliyor mesela CS:GO ,Europa Universalis 4

Ama oyunlarda çok performans sıkıntısı yaşarsın bence oyunları bırak illede oynıyacağım dersen dual boot windows + linux yap

OND

Yeni üye
1 Ocak 2019
26
0
Eskişehir
Windowsun yavas olmasından sıkıldıgım ıcın Lınux hızlı ıse gecıs yapmak ıstedım ama anladıgım kadarıyla ondada oyunlarda fps ve performans sorunu yaşayacagım en iyisi windowsda kalmak Herkese Ayrı Ayrı Tesekur Ederım Bılgılendırdıgınız ıcın.

cakr1805

Katılımcı Üye
29 Ocak 2015
586
1
Çift harddisk kullanabilirsin yada aynı harddisk içinde iki işletim sistemi çalıştırabilirsin ama bu şekilde biraz sıkıntılı boot mevzusu falan benim tavsiyem linux fazla yer kaplamıyor fazla büyük boyutlu olmayan bir harddisk al ve linux'u onda kullan ben öyle yapıyorum

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Dual boot kullan? Proton* ile steamdeki bir cok oyunu da windows'a yakin performans ile oynayabiliyor olman lazim.

Proton: Isimden emin degilim ama, steamin yeni cikarttigi wine ile (winesiz ama wine gibi de olabilir) calisan bir middleware.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Dual boot kullan? Proton* ile steamdeki bir cok oyunu da windows'a yakin performans ile oynayabiliyor olman lazim.

Proton: Isimden emin degilim ama, steamin yeni cikarttigi wine ile (winesiz ama wine gibi de olabilir) calisan bir middleware.

PlayOnLinux diye bir şey vardı Counter Strike vb. sık oynanan oyunlar vardı diye hatırlıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.