Çözüldü Linux Kurarken Pcyi Bozma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Arkadaşlar merhaba,başlıktada olduğu gibi ben sanal makineye linux kurdum herhangi sıkıntı çıkmadan.Sonra kendi pc mede kurayım dedim ve uzuun uğraştan sonra son yere geldim.

Sistem kuruluyor normalinden çok yavaş ilerledi.Yarıda tıkandı bende kapattım.Sonra bir açtım "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" yazıyor pc de tık yok.

Biraz araştırdım.BIOS boot menudeki işlemler,sata seçme işlemleri işe yaramadı ne yapmam gerek?Yazarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
27 Haz 2016
153
0
Windows 7 ISO su varsa windows 7 kur disk seçme bölümüne geldiğinde linux kurduğun yeri biçimlendir sonra diski 2 Ye böl 500 GB 250 sini linux a ayır bi sıkıntı olursa windows ile biçimlendir 2 diskide
ExTensible

Son düzenleme:

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Windows 7 ISO su varsa windows 7 kur disk seçme bölümüne geldiğinde linux kurduğun yeri biçimlendir sonra diski 2 Ye böl 500 GB 250 sini linux a ayır bi sıkıntı olursa windows ile biçimlendir 2 diskide

ExTensible

Teşekkürler dostum şuanda hem linux hemde windows şso dosyalarını usb ye aktaracağım tabiki sırayla.Sonradan size yazarın.Tekrardan teşkkürler.

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Sebebi kurulumu yarıda bırakmış olman. Bunu niye yaptınki? Bozulma ihtimali olabilir. Tekrar kurman gerek.

Çünkü sanal pcdeki kuruluma göre en az 50 kat daha yavaş ilerliyordu.Ayrıca izlediğim videolara görede çok yavaştı çünkü ben diskin özelliklerini değiştirdim.Ext4 müydü neydi onu seçtiğim için sanırım.Yavaş giderken takıldı bende acımasızca flashı çektim :D Aptalım çünkü.Neyse yeni windows kurdum.Bu seferde internet gelmiyor bir türlü...Modemde ışık yanıyor ama pc de görmüyor nedeni nedir acaba bilgin var mı?Driverları denedim ama nafile oldu.Şimdiden teşekkürler. BerkayB2

grub kurulmamış bootloaderleri görmüyor sanırsam

Grub sormadı bile videodakilerde soruyordu bende sormadı zaten belliydi.Neyse bunu hallettim ama şimdide internet çalışmıyor.Modem görüyor ama pcde çalışmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim. Hichigo

ExTensible

Senin iş tamam dostum.Yeni windows kurdum ama internet yok yardımcı olursaní sevinirim.
ClayHackers2111

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
kurulumu tamamlamadan kapattığın için sıkıntı çıkmış olması muhtemel. diski silip sıfırdan güzel bir kurulum yapman lazım. zaten kurulum ekranında sorar diskin üzerine mi kurayım yoksa böleyim mi diye

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
kurulumu tamamlamadan kapattığın için sıkıntı çıkmış olması muhtemel. diski silip sıfırdan güzel bir kurulum yapman lazım. zaten kurulum ekranında sorar diskin üzerine mi kurayım yoksa böleyim mi diye

Onu hallettim hocam yani windows kurdum.Ama internet yok bu sefer.Modem görüyor ışık yanıyor ama pc kabul etmiyor.Ne yapmamı önerirsiniz?
'Black-Sight

Son düzenleme:

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
o zaman aklıma gelen tek şey ethernet driverını silmiş veya kurulum esnasında yüklememiş olabilme ihtimalin. bilgisayarının marka ve modeline göre internetten aratıp kurmayı dene bakalım ne olacak.

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
Çünkü sanal pcdeki kuruluma göre en az 50 kat daha yavaş ilerliyordu.Ayrıca izlediğim videolara görede çok yavaştı çünkü ben diskin özelliklerini değiştirdim.Ext4 müydü neydi onu seçtiğim için sanırım.Yavaş giderken takıldı bende acımasızca flashı çektim :D Aptalım çünkü.Neyse yeni windows kurdum.Bu seferde internet gelmiyor bir türlü...Modemde ışık yanıyor ama pc de görmüyor nedeni nedir acaba bilgin var mı?Driverları denedim ama nafile oldu.Şimdiden teşekkürler. BerkayB2

Evet sanal pc de yavaş ilerler. Zaten en az 4GB RAM in yoksa sanal makinelere fazla bulaşma. Varsada en az 2GB ver sanal makineye. Yoksa kurulumda takılır. Diskin özellikleri ext4 olmak zorunda linux ext4 e kurulum yapar. Ve grub menüsünü Kali en son kurar, kurulumdan sonra. Windowsu sanal makineye kurduysan sanalda internet biraz sorun çıkartabiliyor. Normal pc ye kurduysan, internet simgesine sağ tık yapıp sorunları gider demekden başka çarem yok.

Son düzenleme:

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
Evet sanal pc de yavaş ilerler. Zaten en az 4GB RAM in yoksa sanal makinelere fazla bulaşma. Vrsada en az 2GB ver sanal makineye. Yoksa kurulumda takılır. Diskin özellikleri ext4 olmak zorunda linux ext4 e kurulum yapar. Ve grub menüsünü Kali en son kurar, kurulumdan sonra. Windowsu sanal makineye kurduysan sanalda internet biraz sorun çıkartabiliyor. Normal pc ye kurduysan, internet simgesine sağ tık yapıp sorunları gider demekden başka çarem yok.

8 CUUGUUUULAAAAYYTTT Ramim var 4 gb ını vermiştim sanal makineye ama şimdi ondan eser kalmadı şuan sadece windowsum var ve internet sorunum.

o zaman aklıma gelen tek şey ethernet driverını silmiş veya kurulum esnasında yüklememiş olabilme ihtimalin. bilgisayarının marka ve modeline göre internetten aratıp kurmayı dene bakalım ne olacak.

Evet C:/ yi biçimlendirdim tüüüm driverlar gitti.Sabahtan beri zaten driver kurmaya çalışıyorum ama işlemiyor maalesef.

ExTensible

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
585
0
22
Linux
tamam sorun belli o zaman. doğru driverı kurduğunda çözülecek iyi araştır bakalım. en olmadı harici adaptör alabilirsin. benim de wifi kartım yandığı için şu an harici adaptörden bağlanıyorum :)

Tamamdır hocam teşekkürler.
Mod/Admin arkadaşlar konuyu bir süre daha kilitlemezseniz sevinirim.Sorunum henüz çözümlenmiş değil.Çözüme ulaşınca yazarım ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.