Network Linux Mint Ethernet Sorunu (vmware)

The Proje

Yeni üye
26 May 2020
6
0
Merhaba ben dün akşam linux mint indirdim vmware'de kurulum yaptım ama internet bağlantısı olmadığını gösteriyor ana bilgisiyarda internet varken sanal makinada internet sorunu yaşıyorum (önceden de linux mint kurmuştum lakin onda internet vardı)

Son düzenleme:

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Merhaba ben dün akşam linux mint indirdim vmware'de kurulum yaptım ama internet bağlantısı olmadığını gösteriyor ana bilgisiyarda internet varken sanal makinada internet sorunu yaşıyorum (önceden de linux mint kurmuştum lakin onda internet vardı)

Merhabalar The Proje

Sanal Makinenin gücünü kestikten sonra settings kısmından Network Adapter sekmesine giriş yapın. Network adaptörü etkin ve NAT seçili mi kontrol edin.

ÖRNEK RESİM
OKB1jz.png

The Proje

Yeni üye
26 May 2020
6
0

Merhabalar The Proje

Sanal Makinenin gücünü kestikten sonra settings kısmından Network Adapter sekmesine giriş yapın. Network adaptörü etkin ve NAT seçili mi kontrol edin.

ÖRNEK RESİM
OKB1jz.png

evet NAT da ama ben bir şey fark ettim bilgisayarın internet erişimi kısmında vmware internet bağlantısı yok acaba ondan mı kayanklı eğer ondan kaynaklı ise nasıl düzeltebilirim??

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
hmm dostum istersen birde bridge köprü bağlantısını deneyebilir misin belki sanal makine ip almıyordur ayrıca vmware kurulumunda driver kurulumu için yükle seçeneğine bastın mı ? kolay gelsin başarılar dilerim :)

The Proje

Yeni üye
26 May 2020
6
0
hmm dostum istersen birde bridge köprü bağlantısını deneyebilir misin belki sanal makine ip almıyordur ayrıca vmware kurulumunda driver kurulumu için yükle seçeneğine bastın mı ? kolay gelsin başarılar dilerim :)

şuan nasıl oluyorsa ayarlardan bir şeyler değiştiremiyorum her şeyi silip sıfırdan vmware kursam sıfırdan linux mint kursam düzelir mi??

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.