Linux Mint root yetkisi

Bess

Üye
9 Eyl 2015
227
0
selamin aleykum ben kurulumu falan yapmadım beklıyorum suanda ınstall mint cdsı takılı kurmuyorum root yetkisi nasıl verırız linux minte daha onceden normal kurulum yaptim root klsore gırış hakınız yok dıyodu kurcaladim falan root yetkisi hakinda bişi bulamadim başkalari giriyorken lınux mıntte roota ben neden gıremıyorum + root yetkısını nerden acabılırım lutfen yardim

Bess

Üye
9 Eyl 2015
227
0
cok tesekur ederımde rootun ne anlama geldıgını bılıyorum sadece mıntı kurarken mınt otomatık her lınux surumu gıbı otomatık root yetkisi vermıyor ve ben buna nasıl root yetkısı verebılırım kulanıcı hesabı belırlıyorum root yazıyorum zaten boyle bı kulanıcı war dıyor bı turlu root yetkısı vermedım yardım lzm ltfen pls

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.