Linux mu Windows mu?

UreX

Yeni üye
26 Haz 2019
47
14
Botnet
Merhaba arkadaşlar hackingde kendimi geliştirmek istiyorum. Windows olmadan sadece kali linux ile yapabilirmiyim? Hem Windows hem Kali Linux kuramıyorum. Bilgisayarım kötü sanal makineyle de olmuyor. Sadece Kali Linux ile, Windows "asla" olmadan Hacking de ilerleyebilirmiyim? Yoksa Linux'un yanında windows da zorunlu mu bu işler için. Ona göre bir karar vermem gerekiyor. Cevap veren herkeze teşekkürler

Merhaba arkadaşlar hackingde kendimi geliştirmek istiyorum. Windows olmadan sadece kali linux ile yapabilirmiyim? Hem Windows hem Kali Linux kuramıyorum. Bilgisayarım kötü sanal makineyle de olmuyor. Sadece Kali Linux ile, Windows "asla" olmadan Hacking de ilerleyebilirmiyim? Yoksa Linux'un yanında windows da zorunlu mu bu işler için. Ona göre bir karar vermem gerekiyor. Cevap veren herkeze teşekkürler
Linux tavsiye ederim ben sahsen. Baslangic icin Linux Mint güzel ve kolay deneye bilirsin.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
981
Merhabalar
Windows üzerinden kali linuxu kurmadan pentest öğrenebilirsiniz Pentest box indirerek gerekli kurulumları yaptıktan sonra windows üzerinde kali terminaline sahip olacaksınız onun üzerine Tools ekleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.
iyi Forumlar

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
eğer bu işte ben çok ilerleyeceğim diyorsan linux(parrot,kali gibi gibi) olur ama windowsdada olmayacak diye birşey yok dual boot atabilirsen atarsın olmazsa wsl denersin hiç olmadı windowsa kurmaya çalışırsın toolları python filan öğrenip ilerlersin bir şekilde ama biraz daha problemli olur senin için

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
797
Macintosh
Merhaba değerli üyemiz, hacking konularında ilerlemek için linux kuırabilirsiniz windows bu konuda yetersiz kalacaktır. Ama bunu yaparak da windows'un sunduğu, herkesin kullandığı birçok uygulamadan da mahrum kalacaksınız. Linux ile windowsta kullanılan çoğu uygulamayı kullanamzsınız. Tercih size kalmış durumda eğer ki ileride bilgisayarımı yenileyip sanal makineye kurablieceğim derseniz linux kurabilirsiniz. Ya da şöyle bir tavsiye vereyim; Hacking konusunda üst düzey seviyelere gelmek için sadece saldırı yöntemlerini bilmek yetmez aynı zamanda programlama dillerinde, veritabanı dillerinde de uzmanlaşmanız gerekmektedir. Daha iyi bir bilgisayar alana kadar, programlama dillerini öğrenip bu konuda gelişebilirsiniz. İyi forumlar dilerim.

ykocyigitt

Yeni üye
18 Kas 2021
24
6
Windowsa pek gerek olduğunu düşünmüyorum şahsen benimde yakın zamanlarda böyle bir karar vermem gerekecek sanırım şimdilik sanal makine kullanıyorum ama bu pek konforlu olmuyor ayrıca herkez yazmışsın herkes olacak İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.