Linux mysql uzak veritabanı kapalı porta sızma mümkünmüdür?(kapalı 3306 bypass)

nodedev9

Yeni üye
25 Haz 2023
1
1
Selamlar arkadaşlar herkese iyi çalışmalar dilerim linux server da uzak mysql bağlantısı yapmaya çalışırken "Bağlanılan uygun olarak belli bir süre içinde yanıt vermediğinden veya kurulan bağlantı bağlanılan ana bilgisayar yanıt vermediğinden bir bağlantı kurulamadı " hatası alıyorum bunun sebebinin 3306 yani mysql portunun dışarıya kapalı olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum bunu bu durumu bypass etmenin yolu varmıdır araştırdım fakat sonuç elde edemedim araştırmalarıma göre.
1) ssh tünellemesi ile yapılabilir(22 ssh portuda kapalı)
2) SERVER_IP/phpmyadmin sayfası da mevcut değil
3) proxy veya vpn yolu ile eğer kendi ip mizi server ip adresi tarzında birşey yapabilirsek hata almayız denildi proxy araştırdım denedim olmadı.

Ayrıca server da phpinfo(); komutunun çalıştığı bir sayfa var oradaki bilgileri kullanarakda bypass edilebilirmi teşekkürler iyi çalışmalar.

Selamlar arkadaşlar herkese iyi çalışmalar dilerim linux server da uzak mysql bağlantısı yapmaya çalışırken "Bağlanılan uygun olarak belli bir süre içinde yanıt vermediğinden veya kurulan bağlantı bağlanılan ana bilgisayar yanıt vermediğinden bir bağlantı kurulamadı " hatası alıyorum bunun sebebinin 3306 yani mysql portunun dışarıya kapalı olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum bunu bu durumu bypass etmenin yolu varmıdır araştırdım fakat sonuç elde edemedim araştırmalarıma göre.
1) ssh tünellemesi ile yapılabilir(22 ssh portuda kapalı)
2) SERVER_IP/phpmyadmin sayfası da mevcut değil
3) proxy veya vpn yolu ile eğer kendi ip mizi server ip adresi tarzında birşey yapabilirsek hata almayız denildi proxy araştırdım denedim olmadı.

Ayrıca server da phpinfo(); komutunun çalıştığı bir sayfa var oradaki bilgileri kullanarakda bypass edilebilirmi teşekkürler iyi çalışmalar.
Eğer bir MySQL veritabanı sunucusu 3306 numaralı port üzerinden kapalı durumda ise, yani portun dinleme modunda olmadığı bir durumdaysa, genel olarak bu port üzerinden sızma (bypass) yapmak mümkün olmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.