Çözüldü Linux olarak ne kurmalıyım?

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Temelli olarak windows olan işletim sistemimden iyice sıkıldım ve linuxa geçmeye karar verdim fakat hangisine geçsem kararsız kaldım. Bir sürü seçeneğim var. Bazıları ubuntu diyor bazıları pardus'a geç diyor.

Hack ve uygulama yapımı üzerinde duracağım için hangisi en uygunudur?

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Temelli olarak windows olan işletim sistemimden iyice sıkıldım ve linuxa geçmeye karar verdim fakat hangisine geçsem kararsız kaldım. Bir sürü seçeneğim var. Bazıları ubuntu diyor bazıları pardus'a geç diyor.

Hack ve uygulama yapımı üzerinde duracağım için hangisi en uygunudur?

Merhaba değerli üye, ben Parrot OS kullanmanızı tavsiye ederim. Bence diğer linux sistemlere göre daha az sorunlu olduğunu düşünüyorum ve kullanımı da daha kolay. İyi forumlar.. :mahcup:

Tetrox

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
2,338
2
none
Merhaba değerli üye, ben Parrot OS kullanmanızı tavsiye ederim. Bence diğer linux sistemlere göre daha az sorunlu olduğunu düşünüyorum ve kullanımı da daha kolay. İyi forumlar.. :mahcup:

Yorumun için teşekkür ederim. Peki Kali Linux olsun Parrot OS olsun terminal komutlarında herhangi bir değişikliği var mıdır?

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
Parrot ile Kali'nin arasındaki fark ne? Nereleri daha iyi mesela?

En iyisini şuan seçmene gerek yok. Aralarındaki en ince farkı anlamak için en az bir tane sistemde uzman olman lazım. Mesela proccess managment yapıları bile farklı. Bunlar bile kimi zaman etkili oluyor yapacağın işlemlerde. O yüzden herhangi birini kurup kendini geliştirmen yeterli.

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
Eğer kali yada parrot kurucamm diyorsanız ilk sanal makinede bir süre kullanın alışmanız bbakimindan Kali yi yada parrotu seçmek sizin elinizde. yok ben ana işletim sistemi olarak linuxa geçicem ama ilk defa kullanıyorum derseniz ubuntu öneririm sisteminiz ubuntuya yetmiyorsa xubuntu lubuntu tavsiyemdir...

Son düzenleme:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Kali linux olabilir,
parrot olabilir,
backbox var çok iyidir .

Kali linux bence biraz eskilerde kaldı.
Parrot os ise güzeldir araç bakımından çok zengindir.
Grafikleri çok iyidir.
Ama çok bellek kullanmaktadır.
Yani bilgisyarın kötüyse parrot kullanma.
Backbox ise lubuntu yada ubuntu tabanlı tam hatırlayamadım.
Backboxda anonim olma özelliği var çok güzeldir.
Tor ağını kullanır bu anonim aracı.
Araç bakımından zengin değildir.
Fazla bellek kullanmadığından dolayı kötü bilgisayarlar içni idealdir.

blour

Üye
21 Haz 2019
102
1
Brom Linux'ta yeniysen Linux Mint, Ubuntu vb. OS'ler kullanabilirsin hacking için illa ki Parrot-Kali kullanacan diye bir şey yok. Mintede Ubuntuyada hacking araçları yüklersin o da hacking işletim sistemi olur. Tabanı aynı ise (Debian - Arch - Redhat) işletim sistemi ne kadar farklı olursa olsun hacking OS'lerdeki toolları sıkıntısız kurarsın . Zaten Kali ya da Parrot kursan default gelen toolların hiçbirini kullanacağını zannetmiyorum Github'tan falan kullanırsın büyük ihtimalle XD.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.