Linux Önerirmisin ?

huseyinatay

Yeni üye
9 Eyl 2015
8
0
Selamın Aleyküm Beyler Linux Debian Kullanmayı Düşünüyorum Ama Heryerde Linux Kali Hack Falan yazıyor Debiandan yapamıyormuyuz Kaliyle Yapabildiklerimizi ? BİRDE debian da bu brute force ws safe web3 tarzı programlar varmı hiç bilgim yok biraz bilgi verirmisiniz ?

k64han

Üye
30 Ağu 2015
64
0
Selamlar ;
Kali linux un alt yapisi debian dan geliyor kali linux ise hack olayi icin degil test icin gelistirilmis bir distro ama cok guclu yanlari ve araclari yuzunden test icin degil daha cok hack icin kullaniliyor
programlara gelince onun gibi ve daha etkili programlar zaten var arastirmanizi tavsiye edecegim

eger yeni baslayan ve linux a yabanci iseniz size daha kolay bir distro tavsiye edebilirim ubuntu,mint,zorin,fedora,arch gibi daha sonra kali linuxa gecmeniz daha kolay ve anlasilir olacaktir ustelik zorluk cekmezsiniz

TogoLegend

Uzman üye
14 Eki 2013
1,060
0
Kali linux,linux temeline aykırıdır anca kendini heçkır zannetmek isteyenlerin ve asıl mesleği pentesting olan insanlar içindir.Debian altyapısında çalışan her dağıtıma aynı araçları kurabilirsiniz bkz.(ubuntu debian tabanlı) THT de bu kadar kali hayranlığını anlamıyorum kali günlük kullanım için uygun değildir.
Önerim arch ve manjaro kurabilirsin.Ben arch linux kullanıyorum fakat kurması kolay değildir asıl linux felsefesini anlamak isteyenlerin kuracağı dağıtımdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.