GNU/Linux Linux Programlarını Windows'ta çalıştırma.

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
Merhaba, başlıkta gördüğünüz şey mümkün müdür herhangi bir program vs ile olabilir mi? Linux işletim sistemi gerektiren programları kullanmam için.

o1fearless

Yeni üye
31 Ocak 2019
5
0
Diyarbakır

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
merhabalar, hayır sisteminizde bir yavaşlama olmaz vmware workstation tavsiye edebilirim ama ne kadar ram ayıracağınızı siz belirliyorsunuz pek sorun olacağını zannetmiyorum.

O sistemine bağlı. Ama mesela 4 Gb ram var. VirtualBox ayarlarından 1 Gb atarsın. Sisteminden aşırı bir ram yemez. Sürüme göre değişsede Sanal Linux çok fazla ram isteyen bir sistem değil.

8GB Ram'im var Linux için ne kadar yeterli olur? Bu arada wmware kullandım amd v hatası aldım.

Merhabalar ;

bunun için linux işletim sistemlerine ait wine programı kullanabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=8ljVOguycxs

Tam tersini arıyorum windows'ta linux çalıştırma.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AOSTR

Uzman üye
30 Tem 2016
1,325
3
Wroclaw
Benim de 8 Gb var. Ben 2 atıyorum. Gayet akıcı bir şekilde kullanıyorum. Wmware hata veriyorsa VirtualBox kullanın. Hem ücretsiz bir alternatif hem de (bana göre) Wmware'a oranla daha basit bir arayüze sahip.

teşekkür ederim kullanmadığım bir laptop var ondan açıp gerçek bilgisayarımdan bağlanabilir miyim? ve laptopum kapalı olduğunda bile bağlantı sağlayabilir miyim?

Gvnar

Yeni üye
13 Ocak 2019
20
0
Sanal sunucuyu Laptop'tan açıp masaüstü bilgisayarımdan bağlanmak mümkün mü bunu soruyorum.

Sanal sunucudan kastınız sanal makineydi herhalde. Daha önce denemedim. Fakat Linux'tan kendinize yeni profil açtığınızda (root, toor olayını herkes biliyor yeni profil sizin yararınıza olacaktır) o profilin k.adı ve şifresiyle kendi bilgisayarınızdan bağlanmanız mümkün olabilir. Dediğim gibi denemedim gerekte duymadım. Siz denersiniz. Denediğiniz zaman beni de aydınlatırsanız sevinirim. Ben de merak ettim şimdi :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.