Çözüldü Linux sorum var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Plexus

Üye
23 Şub 2013
120
0
İstanbul
Merhaba sevgili dostlar.

Biraz intternette geziyordum. Aklima linux geldi
Araştırdim braz ama aklıma sorular takıldı madde madde cevaplarsaniz sevinirim

1-linux tam olarak ne işe yarıyor windowstan farkı ne ?

2- kali linux ayrı bir işletim sistemimi yoksa windowsa ve linuxa indirilen bir program mi?
Isletim sistemi ise linuxtan farkı ne ?

3-ubuntu nedir?

4-linux mu daha fazla ram yiyor yoksa windows mu ?

5-linuxta bazi soylentiler duydum hackerlık için daha iyi siyolar dogru mu ?

6-linuxta kolay kolay oyun oynanir mi ?

Şimdilik bu kadar sorum var aklima gedikce yazarim cevaplarsabiz sevinirim:bilgili

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
1) Linux bir çekirdektir. Çekirdek nedir peki? İşletim sisteminin donanımlar ile yazılım arasındaki bağlantıyı sağlayan köprüdür.

2) Kali Linux, Linux çekirdeğiyle hazırlanmış olan Debian dağıtımının çeşitli pentest araçları ile donatılmış bir işletim sistemidir.

3) Ubuntu; Mint, Debian ve Arch gibi Linux çekirdekli bir dağıtımdır. Kullanıcı arayüzü olarak günlük kullanıma uygundur.

4) Öyle bir kıyaslama yapamayız. Linux'ta KDE arayüzler, LXDE'ye göre fazla güç tüketir. Dağıtım ile alakalı bir durum bu.

5) Bütün sistemler her şeyi yapmak mümkündür. Kali ve ya diğer Linux dağıtımlarının sihirli bir değneği yok.

6) PlayOnLinux vb. ek yazılımlar ile oynanabilir ama Windows bazlı yapılan her oyun çalışmayabilir. Bu yüzden duelboot ile Windows sistemin yanına Linux kurup, orada oyunlarınızı oynayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.