Linux Ubuntu acil yardim

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Selam beyler linux yeni başladım ve birkaç makale okudum ve ubuntu yla başlamaya karar verdim
Ubuntu yu dvd ye yazdım kuruyorum hicbirsorun yok herseyi iyi güzel ayarlarim kurulum bitmek üzereydi böle bir hata verdi
B0BBDD.jpg
[/url][/IMG]

Sonra farklı bir dvdye internetten tekrar indirip kurdum ve aynı hatayi tekrar verdi sorunun nedenini bilenler bi yardım edebilirmi

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Yokmu bir bilgisi olan yine Windows a dönmek istemiyorum
Eger bilgisi olmayıp ta öneri verecek olursa şu linux dağıtımını kullan diye.
Önerilere açıgım

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
DVD'ye ne şekilde yazdın? USB'den kurulum yapmayı dene birde. Eğer min. 4 GB bir usb belleğin var ise. Daha hızlı olur hem. :)

Dağıtım önerisi olarak Linux Mint önerebilirim.

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Usbden kurulum deneyeceğim dvd ye iso kaliplarini yazma tekniğiyle yzzdim ismini unuttum suan :) önerin için saol eğer usbyle olmassa onu deneyecegim

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Eyvallah ama o siteden bakarak yapmıştım zaten usbyi suan deniyorum allahın izniyle bi sorun cikmi cak galiba

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
Yine son karar senin ama, mint öneririm ben. 1 senedir kullanıyorum bir sıkıntısını,eksiğini görmedim. Mint'den önce ben de ubuntu kurmuştum ama 1 ay falan kullanabildim onu :D windows'a alışkınsan mint ile başla derim ben.

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Şimdi Mint denicem kardeşim sabah kadar çalıştıracak ben bu bilgisayarı kafaya koydum eyvallah güzel düşüncem için

k64han

Üye
30 Ağu 2015
64
0
Selamlar herkese;
uzuldum basina gelene bir kac tavsiyem olacak bunun icin
fotografta gordugum sey grub hdd hatasi bunun bir kac sebebi olabilir

Biosa girip hdd yi ahci konumuna getiriniz [ eger windowsun hemen yanina kur ile yapacaksaniz sorun yok ]
bu alttaki yontem benim tavsiyemdir
eger manuel olarak kuruyorsaniz hdd nin bir bolumunu ayirin ve sag tik delete volume yapin ve o bolume kurun ama sirasiyla soyle olacak
8yM5JX0.jpg

hatirladigim kadari ile bu islem sometihing else e tiklamayla oluyor
PartitionSpecs1-600x346.png

InstallEFIu-600x475.png

Burada hdd yi sekilendirmek icin arti [ + ] isaretine tiklayin
InstallEFIu4.png

swap area grub kurulumu icin LOGICAL I SECIN LUTFEN
InstallEFIu11.png

MOUNT POINT
Kod:
  /
OLMASI GEREKIYOR

InstallEFIu5-600x367.png

VE kurulumu isaretli olan yere yapilacak

cok zor degil ama yardima ihtiyaciniz olursa yardim ederiz

Son düzenleme:

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Kardeşim ilk başta dediklerini biraz karışık ama fotoğrafta gösterdiğini gibi yapsam olurmu
Bu arada üsenmemissin yardım etmişsin emeğine saglik

Bw'S

Üye
9 Eyl 2015
161
0
Kardeşim ilk başta dediklerini biraz karışık ama fotograflardakini yapsam olurmu üsenmemissin yardım etmeye çalışmıştır emeğine saglik

k64han

Üye
30 Ağu 2015
64
0
Tabiki kullanabilirsiniz
zaten fotograflari sizin isinizi kolaylastirmak icin eklemistim ama ilk yazdiklarima lutfen dikkat ediniz

Tesekkurler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.