Linux Ve Window (YARDIM)

Twich

Katılımcı Üye
8 Haz 2016
387
0
System32
Arkadaşlar
Öncellikle selamın aleyküm,benim sizlere bir sorum olacak.

Kali Linux ve Windows'un arasındaki farklar nelerdir ?

Kali Linux kurmanın avantajları nelerdir ve kurunca ne tür bi dezavantajları var ?

1 tane bilgisayara kali linux ve windows kurulurmu

cevabın evet veya hayırsa linux nasıl kurulur ?

Teşekkür edeerim.

Slown

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
607
0
Zaton
Bi bilgisayara hem kali hem windows kurulur ama ilk şunu söylemekte fayda görüyorum linux öyle basit değil yani işi iyice öğrenmeden yüklersen sadecd kenarda bekler bence iyice öğren zaten kalide hazır programlar geliyor eğer amacın direk hazır programlarla bişeyler yapmaksa zaten o programları kullanmayı öğrenirsin falak bu herhangi bir tat verirmi bilemiyorum

Artvinlireiz

Katılımcı Üye
21 May 2016
377
0
Bi bilgisayara hem kali hem windows kurulur ama ilk şunu söylemekte fayda görüyorum linux öyle basit değil yani işi iyice öğrenmeden yüklersen sadecd kenarda bekler bence iyice öğren zaten kalide hazır programlar geliyor eğer amacın direk hazır programlarla bişeyler yapmaksa zaten o programları kullanmayı öğrenirsin falak bu herhangi bir tat verirmi bilemiyorum

Sen demin almak istemiştin. Alıcaksan yine hazır programlar kullanıcaz. Ama bonus videolarımızda öğrettiğim şeylerle en basitinden açılında program filesi silebilcek virüs, ama hiç bir program kullanmasan bile anti virüslerin yakalııyamayacağı bi program yapabilceksin.

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
+ linux ile windows arası fark çoktur, Kullandıkça anlarsın.
+ Linux kurarsan sistem kullanımı cpu ram vs düşük olur ve düşük sistemin dahi olusa kasma olmaz toolları kullanmayı bilmiyorsan sana avantajı olmayacaktır. Dezavantajı boş alan kaplar öyle durur tooları kullanmayı bilmiyorsan sqlmap için girceksen hiç kurma.
+ bir bigisayara birden fazla işletim sistemi kuruluyor harddiski bölüp böldüğün kısma istediğin işletim sistemini kurarsın bazen kurma esnasında hata oluştursa çökmeye neden olur bilen biri ile kurulum yaparsan daha sağlıklı olur.

silversurferr

Katılımcı Üye
15 Kas 2008
515
0
w00t
Günde en az böyle bir konu açılıyor. Tavsiyem o konulara bakman. Oralarda uzun uzun paragraflarla anlattık neden linux windowstan iyidir, windowsun linuxa göre artısı nedir. Kali neden dual boot yapılmamalıdır vs.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.