Linux [Yardım Edin]

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Bir arkadaş bundan seneler önce hack le uğraşıyormuş ve bana Linux tan başlamam gerektiğini söyledi , bende ona Kali ve Backtrack öğreneceğim dedim ama o Gnome'siz Kde'siz bir Linux dağıtımı bularak öğrenmemi söyledi gnome ile kde nin ne olduğunu hiç bilmiyorum birde hangi Linux dağıtımı olması gerektiğini söylermisiniz ?

cccbbs

Yeni üye
26 Ocak 2012
21
0
Kardeş eğer yanlış bilmiyorsam kali-backtrack gnome ile değiştirilmiş linux sürümleri .Sana gnome sız kullan derken ubuntu-fedora gibi değiştirilmemiş linux sürümlerini kullan demek istedi sanırım.

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
GNOME ve KDE masaüstü ortamlarıdır. İstediğin ortamı kullanabilirsin, KDE güzeldir ama biraz performansı azaltır, gnome iyidir, xfce daha iyidir. Linux mint ideal olabilir, hem hafifdir hem basitdir.

HackOfReD

Üye
10 Ara 2015
189
2
Türkiye !
Kardeş eğer yanlış bilmiyorsam kali-backtrack gnome ile değiştirilmiş linux sürümleri .Sana gnome sız kullan derken ubuntu-fedora gibi değiştirilmemiş linux sürümlerini kullan demek istedi sanırım.

arkadaş dediki 2 side olmasın ben pek anlamıyorum
sanal masaüstüne ubuntu kurdum ama sudo apt-get install ile paket indirmek istediğimde inmiyor bide bu var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.