Linux yardım Pls

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
13 Eki 2009
211
0
S.a
Linux te driver tanıtmaya gerek varmı biri söylerse sevinirim....
Hangi Dağıtımı Ubuntu ise sorun yaşamazsın ayrıca Tüm slax dağıtımlarındada sorun olmaz Zaten yeni Linux Kerneline Tüm Driverler entegre edilmiş vaziyette
Sabayon veya Forsight Tarzı Dağıtımlar kullanıyorsan ihtiyaç duyarsın driver yüklemeye zaten bu dağıtımların en büyük özelliği bir çok şeyi manuel olarak yapabilmen ve yapmak zorunda olman idir Yani Daha çok uzman kullanıcılara Yöneliktir

13 Eki 2009
211
0
Her Hangi bir sebepten dolayı bunlar yüklenmemişse Synaptic Paket Yöneticisinden sanırım bu Pardus da Pisi olarak adlandırılmış (emin değilim Pardus Hiç kullanmadım fakat Debian Tabanlı olduğu için diğer debian dağıtımlarla benzerlikler taşıyor) amsn veya emsn diye arama yaparak sorunsuz yapabilirsin.
Yada Konsoldan Windows Tabiri ile Komut satırı: Aşağıdaki 2 komuttan biri pardus için geçerli olması lazım
Kod:
sudo apt-get install amsn
veya
Kod:
su apt-get install amsn
olması lazım
Fakat sana Tavsiyem Pardusun Kendi destek sitesi ve forumu aynı zamanda wikisi var ve oradan yardım alman daha faydalı olur sana

beraber

Üye
15 Ağu 2007
58
0
Saol buldum.
Meslek lisesinde olğum için görüyoruz.Yeni yükledim Pardüsü ve memnun da kaldım.
Saol artık windows kullanmak istemiyorum :D

13 Eki 2009
211
0
Saol buldum.
Meslek lisesinde olğum için görüyoruz.Yeni yükledim Pardüsü ve memnun da kaldım.
Saol artık windows kullanmak istemiyorum :D

Linuxu Kullanıp sevdikçe windowstan nefret edersin
Bakma ben mecburiyetten windows takılıyorum
İşim Gereği Coreldraw ve Dreanweaver çok yoğun Kullanıyorum
Bunlar Maalesef Linux altındA Wine de Baya bir kasıyor makineyi ve sağlıklı çalışmıyorlar
Dilersen Fikir vermesi açısından kolay kullanımlı olan
Mint-Lapis- Archlinux-Ubuntu-Mandriva gibi dağıtımlarıda kullanmanı tavsiye ederim sana
Göreceksin W..... bizi yıllarca kandırmış ve sistemde bıraktığı açık kapılarla istihbarat birimleri diyelim neyi kast ettiğimi herkez anlar bilgi edinmesini sağlamış .....:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.