Linux

depeaw

Üye
14 Mar 2017
65
3
Linux ve kali linux aynı mı ben birşey anlamadım.hep windows kullanıcısıyım ?

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Linux genel olarak bir işletim sistemi windowsta yani şöyle söyleyeyim windowsta ultimate, professional, home premium vs. sürümleri var linuxunda kali, debian, mint gibi sürümleri vardır kali sürümü daha çok hacking için kullanırken diğer sürümleride programlama için veya başka şeyler için kullanılmaktadır

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Merhaba
Linux bir çekirdek dağıtıcısıdır.
Yani şöyle düşünebiliriz.
İşletim sisteminin temeli gibi.
Kali linux ise hackerler tarafından geliştirilen özel hack işletim sistemidir.
Linux'a tam bir işletim sistemi demek doğru olmaz bana göre :)

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Dostum öncelikle windows'un freedos işletim sistemini düşün o sistemin kodlanmış açık kaynak kodlu hali yani nasıl anlatsam şimdi senin windowsta yaptığın grafik ayarlarını linux ve kali de yapamazsın he senin sorunu biraz geç anladım kusuruma bakma linux debian ubuntu bunların hepsi genel olarak aynıdır bana göre zaten bağlantılı sistemler kali linux ile linux arasında bir fark yok birtek yardımcı programlar var kali linux'te siber işler için onun dışında hepsi aynı linux'tada indirebilirsin ama tek tek uğraşırsın tek fark kalinin içinde bu araçlar bulunuyor ama genel olarak kalinin güvenliği daha iyi diyebilirim siber işlerde iyi olan yüz insandan 80'i kali olmasa bile linux kullanıyordur onlarında 50'si kali kullanıyordur tamam biraz kafan karıştı kabul ediyorum, kali linux blacktrack serisinden sonra cıkar bir hacker işletim sistemidir kısacası :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.