Linux'a VPN Kurulumu / Linux Klübü

XNovATurkX

Üye
4 Şub 2019
74
0
Cyber City

Hoşgeldiniz Arkadaşlar

Öncelikle Vpn Nedir Sorusunun cevabı ile başlamak istiyorum ?

VPN internet bağlantımızın, dünya üzerindeki farklı ağlara bağlanmasını sağlayan internet teknolojisidir. Bu sayede internette gezinti yaparken konumunuzu gizleyebilir ve güvenli bir şekilde internette sörf yapabilirsiniz fakat sanmayın ki asla bulunmam çok uğraşırlarsa çok rahat bulunursunuz.
BU YÜZDEN SADECE VPN İLE SAKLANMAYA ÇALIŞMAYIN

VPN HIzımı yavaşlatır mı ?

Vpn her ne kadar sizi gizlese de linuxusunuzda ücretsiz vpn kullanıcak iseniz hızınız bir müddet düşer.

Daha Ayrıntılı bilgi için Forumu gezebilirsiniz ....

4fe2c17d4e1.png

Gelellim Yöntemlere

1- Linuxun Kendi paket yöneticisinde ki search bölümüne vpn yazıp , indirip yükleyebilirsiniz. Sonra Wifi bölümünden vpninizi ekleyebilirsiniz.

HAYIRLI OLSUN

2- https://www.vpnbook.com/ sitesine gidin
- biraz aşşağıda openvpn bölümünden istediğiniz vpni masaüstüne indirin
- İçinde ki dosyalardan (tavsiyem 443 portlu olandır) arşiv dışına çıkartın
- cd Desktop(Masaüstü) yapın
- openvpn vpnbook-de4-tcp443.ovpn yazın ve çalıştırın
- Sitesinde ki kullanıcı adı ve şifresini yazıp vpni başlatın
Vpn baplantısını kesmek isterseniz ctrl z veya ctrl x yapıp durdurabilirsiniz.

HAYIRLI OLSUN

3- - Denemedim ama olma ihtimali yüksek.
-Windows için olan bir vpn indirin
- wine toolsu yüklü ise wine ile onu açın ve çalıştırın.

Wine ile ilgili atrıntılı bilgi forumda mevcut bakabilirsiniz ...

HAYIRLI OLSUN

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Keşke resimli olarak detaylı bir anlatım yapsaydın dostum:) yine de ellerine sağlık :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.