GNU/Linux Linuxta yeniyim nasıl kendimi geliştirebilirim :)

Crayzby

Yeni üye
3 Ara 2020
7
0
Linux u yeni indirdim ve bu işlere girip doğru düzgün bi yol alıp hem kendimi hemde çevremdeki insaları kötü hack girişimlerinden uzak tutmak istiyorum kendiminde daha bugün yaşadığım hack girişimleri üzerine birşey yapamadığım için hayal kırıklığı yaşiyorum eğer bana yardım edebilcek veya bir kaç tiyo verebilecek varsa mesajlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Merhaba tht de bol bol vakit geçirin sürekli farklı linux dağıtımları kurmayı deneyin.Tecrübe edinin.Ana mantığını kavrayın.

İyi Forumlar

Saeva

Üye
24 Ağu 2019
119
4
Biraz linux ortamına alıştıktan sonra bash ve ssh öğrenebilirsin. Genel anlamda yazılımcı olacak isen en çok kullanacağın 2 şey o olacak. Onun dışında ne tarz bir yazılımcı olmak istediğine göre değişir. Yalnız bir farkı belirtmek isterim ki kendini geliştirmek le kendini iyi geliştirmek arasında fark vardır. Şöyle ki linux senin kendini geliştirmeyi sağlar fakat linux öğrenirken sarf ettiğin çaba ve öğrenme yolları senin kendini iyi geliştirmeni sağlar. Bir yazılımcının en önemli sahip olması gereken özelliği yaptığı araştırmaları ve bilgiye en hızlı ve en doğru şekilde nasıl eriştiğidir. Kod yazmadır, entegre etmektedir ıvır zıvır.

Crayzby

Yeni üye
3 Ara 2020
7
0
Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim ama yani ben bu etik hacker işine girmek isterken çevremdeki insanlar tehtid vs ettiklerii için bende biraz daha çaba gösteriyorum fakat internette pek bi bilgi bulamiyorum bilgili olan biriyle bi yola girmek herhalde daha iyi olucak çünkü kişisel bilgilerim vs alabilen insanlar var bu gün aldılar mesela zor kurtardım bunlar için istekliyim böyle şeylere yardımcı oalbilcek vs varsa çok iyi olur iyi forumlar teşekkürler :)

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Forumda pekçok yararlı konular açılmış durumda, hepsi de renkli görselli içini açıcak konular. Zaten ilgin varsa ilgini çekecektir, yavaş yavaş öğrenirsin. Acele etme, kendini bıktırmadan alışmaya çalış, yavaştan al. Umarım gelişirsin.

Jibo

Üye
30 Haz 2019
114
1
1
linux ta yeniysen dostum linux minti kur linuxu öğren komutlarını falan daha sonra programlama dillerini öğren başlangıç için python öğrenebilirsin kolay bir öğrenirsin. html öğren css ve javascript gibi daha sonra başlarsın açık türlerini falan öğren network öğren unutma emek olmadan ekmek olmaz

Son düzenleme:

Crayzby

Yeni üye
3 Ara 2020
7
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim agalar bu hack olayını üzerimde kötüye kullananlar olduğu için böyleyim kusura bakmayın bende bişiler öğrenmek peşindeyim neyse agalar eyvallah konuşmak isteyen olursa memnuyitle konuşurum iyi forumlar iyi geceler herkese :)

Hayk173

Yeni üye
29 Kas 2020
8
0
Youtube'da bu konu hakkında çok fazla içerik var,youtube'den izleye bilirsin.Benim tavsiyem udemy'e gir,dikkatini çeken derslerin isimlerini kopyalayıp youtube arat,böylece ücretli eğitimleri ücretsiz izleyebilirsin ama her zaman işe yaramaya biliyor.

`AJAX

Katılımcı Üye
21 Haz 2019
398
7
Youtube ve belli başlı kurs veren sitelerde mevcut buralarda öğrenerek Telefona Termux kurarak pratik yapabilirsiniz yararı olur, onun haricinde her hatada araştırın mantığını anlamaya bakın kullanması zor değil bir süre termux ile pratik yapmanızı tavsiye ederim iyi forumlar

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Anlık geçici bir heves ile buraya geldiysen , hevesinin kırılmasını istemem , ama bilmen gereken şu ki, hiç kolay olmayacak , kısa zamanda da olmayacak.Bazen o kadar art-arda hata alacaksın ki , kendini öldürmek isteyeceksin.Bunlar bu forumdaki her kesin günlük olarak yaşadığı şeyler.Bir zamandan sonra günlük sinir krizi dozunu almayınca garip hissediyor insan :D .Amacın sadece korunmak ise forumda hacklenmekten korunmak ile alakalı çok fazla konu var.Etik Hacker olmak zor bir şeydir.Sadece tek bir kaynaktan bilgi alarak devam edilemez.Bir kaynak esas alınarak yüzlerce ek bilgi kaynağını da elinizde tutmalısınız.Linux ile en iyi giden diller Python ve GoLang-dır.Dilerseniz bunlardan birini öğrenebilirsiniz.Bu forumda sizi öğretmek için zaman ayırabilecek biri olduğunu düşünmüyorum aslında.Bence udemy , youtube gibi platformlardan gereken tüm bilgiyi alabilirsiniz.Başlangıç için udemyden bir ders seti alabilirsiniz.İngilizceniz iği değilse geliştirin.Zira iyi bir ingilizce ile gereken tüm bilgiyi neredeyse ücretsiz elde etmeniz mümkün.İyi forumlar :)

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
3
323
Merhabalar,

Temel düzeyi aşmadan kesinlikle sizi aşacak işlere karışmayın sonu hüsran olur ve azminiz biter. O yüzden youtube veyahut udemy gibi adreslerden temel düzeyde linux eğitimlerine bakabilirisiniz ve forumumuzda gerçekleştirilecek Cyber Star League yarışmasına katılıp eğitimlerden faydalanabilirsiniz detaylı içeriğe imzamdan ulaşabilirsiniz. İyi forumlar.

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
En önemlisi pratik. Yapacaklarını ve yaptıklarını linux'ta yapmaya özen göster, kullandıkça öğrenir ve alışırsın. Kurcala, bozulmasından korkma! Bozdukça sonra tekrar kurdukça öğrenebilirsin

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
Merhaba;
Linux yolculuğun hayırlı olsun bu öyle bir serüven ki ilk zamanlarımda tam hatırlamıyorum ancak galiba 40-50 kere felan sanal makine kurup silmiştim :D bu tarz durumlara hazır ol, olabildiğince çok root kullanıcı olarak kullanmanı tavsiye ederim çünkü root kullanıcıda tüm açık kaynak kodlamalara erişim sağlayabiliyorsun ki bu da sana bozdukça tekrar düzeltene kadar bir sürü tecrübe edinmeni sağlayacaktır. Diğer noktada Kali&Linux kullanmanı tavsiye ederim. Farklı işletimlere geçme çoğu merak ettiğin programlar bunun içinde bulunuyor.
Diğer noktada Kali Linux için sabit bir video açıkcası ben bulamadım ama sana tavsiyem zamanla hatalarının çözümlerine bakarak zaten bir sürü kaynak elde edeceksin bu ara da şunu da demeyi unutmayım kullanırken muhakkak ingilizce olarak kur ve kullan. Son olarak da Bu forumda ki başlıklarda genel olarak bir sürü sorunun çözümlerine arkadaşlarımız yeteri kadar yer vermekte burada bulamadığın sorunların çözümleri için de İngilizce bilmiyorsan muhakkak çeviri kullanarak ingilizce googlea yaz.
Bir probleminde mesaj atabilirsin yardımcı olurum.

İyi Forumlar...

Celvin

Yeni üye
12 Ara 2020
6
0
Merhabalar, Dilerseniz Udemy üzerinden ücretli/ücretsiz online dersler alabilirsiniz. Youtube üzerinden almak istiyorsanız Birkan Tekkan (PC Dünyası) üzerinden eğitimler alabilirsiniz.

gdfr520

Yeni üye
12 Ara 2020
11
0
İlk önce terminal üzerinde uygulama yapmanı ve onları iyice kavramanı tavsiye ederim.Onları iyice kavradıktan sonra bazı temel kurslar var udemy , youtube , Btk akademi üzerinde bağzı eğititimler var onları izleyebilirsiniz ilk defa öğreniyorsanız bu videoyu tavsiye ederim
>>https://www.youtube.com/watch?v=zIuaDsayRSM<< Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.