GNU/Linux Linuxta yeniyim nasıl kendimi geliştirebilirim :)

Crayzby

Yeni üye
3 Ara 2020
7
0
Linux u yeni indirdim ve bu işlere girip doğru düzgün bi yol alıp hem kendimi hemde çevremdeki insaları kötü hack girişimlerinden uzak tutmak istiyorum kendiminde daha bugün yaşadığım hack girişimleri üzerine birşey yapamadığım için hayal kırıklığı yaşiyorum eğer bana yardım edebilcek veya bir kaç tiyo verebilecek varsa mesajlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
2
30
21
İstanbul
İlk önce github kütüphanesinde ki açık kaynaklı programları/tool'ları deneyin daha sonra kendiniz oluşturmaya çalışın githubda isminiz duyulur onun dışında linux da sonuçta bir işletim sistemi ayarlarını karıştır dosyalarına göz at.

V1RUS

Üye
20 Ağu 2016
52
1
Linux da wireless adaptor gozukmeme sorunu.

Merhaba arkadaslar, Udemy den ethical hacker from scratch kursunu aldim ve baya ilerliyorum. Simdiki sorunum ise wireless adaptoru taktigim da apt-get update komudunu kullandiktan sonra ifconfig yazdigim halde hicbirsey cikmiyo ekranda. Bunu nasil duzeltebilirim, dersten cevap almaya calisiyorum ama dogru duzgun yardim edenler de yok hep uzatiyorlar, bildigim komutlari yapip yapmadigimi sorup uzatiyorlar ancak.

Bu arada bayadir girmiyordum bu foruma ve cogu seyin degistini fark ettim, nasil kendi bilgisayarimdan grafikk/resim ekleyebilirim actigim konular icin pek bir fazla bilgim yok malesef.

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
Cevap: Linux da wireless adaptor gozukmeme sorunu.

Merhaba arkadaslar, Udemy den ethical hacker from scratch kursunu aldim ve baya ilerliyorum. Simdiki sorunum ise wireless adaptoru taktigim da apt-get update komudunu kullandiktan sonra ifconfig yazdigim halde hicbirsey cikmiyo ekranda. Bunu nasil duzeltebilirim, dersten cevap almaya calisiyorum ama dogru duzgun yardim edenler de yok hep uzatiyorlar, bildigim komutlari yapip yapmadigimi sorup uzatiyorlar ancak.

Bu arada bayadir girmiyordum bu foruma ve cogu seyin degistini fark ettim, nasil kendi bilgisayarimdan grafikk/resim ekleyebilirim actigim konular icin pek bir fazla bilgim yok malesef.

Merhaba,
Root kullanıcı mısınız? Root kullanıcı değilseniz Sudo -i yazarak root kullanıcj olursunuz size burada şifre soracaktır ilk linuxu kurarken kullandığınız şifreyi giriniz. Ardından ifconfig yazdığınız zaman Ağınız hakkında ki bilgilere ulaşacaksınız.
Ben Root kullanıcı olarak kullanmak istemiyorum derseniz de sudo ifconfig yazın ve ardından tekrar mevcut şifrenizi giriş yaptığınızda ağ ile ilgili bilgilerinizi verecektir.

İyi Forumlar.

H4FIZ123

Yeni üye
2 Ara 2019
11
0
Cevap: Linux da wireless adaptor gozukmeme sorunu.

İlk önce virtual box'un ayarlarına gir, daha sonra sol taraftaki kısımdan usb'ye bas ardından usb'yi etklinleştir ve sağ allta bulunan "+" işaretine basarak wifi kartı ekle, usb 3.0 ı seç.
Ardından sol taraftan ağ kısmına gelerek NAT Ağını, köprü bağdaştırıcısı yap, alttan wifi kartını seç ve sanal makineye giriş yap. eğer olmaz ise özelden yazabilirsin..

Son düzenleme:

RootBeta

Katılımcı Üye
7 Ara 2020
536
1
Russia
Forumda bunlarla alakalı yüzlerce konu var onları okumanı tavsiye ederim, linux öğrenmek için de ilk önce linux nedir ne değildir bunu bir öğrenmelisin sonra ise komutlar devamı da gelir zaten

FaTaLS

Üye
18 Eki 2020
166
4
Linux u yeni indirdim ve bu işlere girip doğru düzgün bi yol alıp hem kendimi hemde çevremdeki insaları kötü hack girişimlerinden uzak tutmak istiyorum kendiminde daha bugün yaşadığım hack girişimleri üzerine birşey yapamadığım için hayal kırıklığı yaşiyorum eğer bana yardım edebilcek veya bir kaç tiyo verebilecek varsa mesajlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

knk bende yeni başladım birlikte gidebilirz telegram varmı

1 Ara 2020
77
0
Tek yol kullanmak.
Linux kullanmayı mı öğrenmek istiyorsun o zaman Linux kullancaksın.
Nasıl bir mucize bekliyorsun bilmiyorum ama çok saçma bir düşünce.
Herhangi bir dergiden Linux öğrencek halin yok.
Zaman geçir Linux'da zamanla öğrenirsin zaten.
Hızlı mı öğrenmek istiyorsun o zaman daha çok zaman geçir.
Kiraz sapını kaynat bal ve zencefil katıp iç ve hemen Linux'u öğrenceksin :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.